Бензинові мотокоси AL-KO: вся справа в деталях

Бензинові мотокоси AL-KO: вся справа в деталях

Весняне навчання експорт-партнерів AL-KO Kober Україна, яке в кінці лютого відбулося в головному офісі компанії, було присвячено електричній і бензиновій техніці. Розповісти про всю програму не вийде, тому ми вирішили приділити увагу одній категорії товарів – мотокосам.

Техніка AL-KO включає в себе два продуктових бренди. Це техніка для дому – побутовий сегмент, який випускається під маркою AL-KO, і техніка для домашнього, напівпрофесійного і професійного використання, що випускається під маркою SOLO by AL-KO.

Мотокоси для будинку: 3 новинки різної потужності

Нові мотокоси AL-KO побутового класу вартістю від 4499 грн – чудове рішення для обслуговування садової ділянки

Цього року компанія представила кілька нових бензинових кіс. У лінійці побутових мотокіс AL-KO з’явилися моделі BC 330 B, BC 400 B і BC 500 B, які прийшли на заміну AL-KO BC 4125 і BC 4535.

Вони стали більш потужними: BC 330 B має потужність 0,9 кВт, BC 400 B – 1,25 кВт, BC 500 B – 1,9 кВт. Раніше мотокоси потужністю як у BC 500 B були лише в лінійці професійної техніки. Збільшений ряд потужностей у побутовому сегменті тепер задовольнить найвибагливішого покупця.

Оновлений також зовнішній вигляд корпусу і дизайн пристроїв. Коси поставляються в повній комплектації, включаючи косильну головку і металевий ніж. Крім комплектації і якості техніка AL-KO, порівняно з моделями інших виробників в однаковому класі, вигідно відрізняється ціною.

До побутового класу відносяться і моделі SOLO by AL-KO – 116 B, 118 B і 120 потужністю від 0,75 до 1,25 кВт.

Фермерські і професійні мотокоси

Напівпрофі-сегмент – це мотокоси фермерського рівня SOLO by AL-KO 132 та 141 для приватних господарств. При схожій потужності з побутовими косами їх відрізняють деякі конструкційні особливості, зокрема рішення щодо захисту двигуна, редуктора і штанги.

Вся лінійка мотокіс, електрокіс та тримерів AL-KO в сервісному центрі компанії під Києвом

У лінійці професійних моделей з’явився кущоріз SOLO by AL-KO 154, який перевершує за характеристиками популярну модель SOLO by AL-KO 142. Ці коси називають кущорізами за їхню високу потужність (1,9 і 2 кВт), антивібраційні вставки, потовщену штангу, потовщений вал і потужний редуктор. Тож не дивно, що в стандартній комплектації вони поставляються тільки з ножами.

Професійні мотокоси SOLO by AL-KO затребувані в лісництвах, на залізницях, в автодорах, трестах зеленого господарства і компаніях, які на комерційному рівні займаються косінням. Ножі на цих мотокосах можна замінити на фрези.

Надійність німецького виробника

Всі мотокоси AL-KO оснащені надійними двотактними двигунами. Причому пристрої не припускають попереднього обкатування на холостих обертах. Ще одна особливість інструмента – це «серце» двигуна, високоякісний карбюратор японського виробника Walbro, який встановлений на всіх косах. А двигун потужної моделі SOLO by AL-KO 154 до того ж оснащений клапаном зниження тиску.

Сервісний інженер AL-KO Андрій Кириченко розповідає про технічне обслуговування мотокіс

Мотокоси виробляють на заводі AL-KO в Китаї. Всі інструменти сертифіковані виробником і мають офіційну гарантію. Саме виробництво на офіційному заводі AL-KO в Китаї дає можливість запропонувати дуже вигідну ціну при належній якості німецького бренду.

Основний споживач техніки AL-KO – це німецькомовні країни в Європі. І все, що виробляється компанією на будь-яких заводах – у Німеччині, Італії, Австрії або в Китаї, – на 100 % відповідає показникам, які декларуються.

Пристрої AL-KO розроблені німецькими інженерами і відповідають німецьким стандартам. Саме тому техніка маркується штрих-кодом Німеччини. Ціна бренду включає в себе сервісну підтримку і гарантійні зобов’язання.

Увага до деталей

Надійні плечові пояси для мотокіс сумісні з різними моделями

Техніку AL-KO вигідно відрізняє від пристроїв інших виробників «німецька» увага до деталей. І найчастіше саме ці нюанси визначають вибір покупця.

 • Переносні пристосування. Розвантажувальні жилети для мотокіс AL-KO і двоплечові ранці з підтримкою для спини і надійною карабінною фіксацією зроблені з якісного міцного матеріалу. Коли людина приміряє переносне пристосування, йому не потрібно тримати інструмент у руках. Вся вага передається на жилет і тулуб.
 • З’єднувальні карабіни. Зручні і спеціальні ключі фіксації інструмента до жилета, його легко кріпити і від’єднувати.
 • Набедрені накладки. Для професійних мотокіс SOLO by AL-KO використовують зручні накладки з м’яким амортизуючим ефектом. Вони захищають оператора від неприємного контакту з нагрітим валом.

Не менш важлива і зручність користування інструментом, яку теж можна помітити в деталях.

 • Антиковзкий матеріал. Елементи управління влаштовані дуже зручно, вони забезпечують захист оператора. Матеріал рукояток має протиковзкий ефект.
 • Поворотна рукоятка. Велосипедна рукоятка мотокоси дає можливість зручно використовувати і транспортувати інструмент.
 • Регульований ремінь. Спеціальна накладка з отвором дозволяє налаштовувати ремінь і кріпити косу незалежно від зросту людини.

Кущорізи SOLO by AL-KO 142 і 154 оснащуються косильною головкою (арт. 127236), яка не йде в комплекті. Вона зроблена з якісного пластику і проста в експлуатації. Пристрій може працювати з ліскою діаметром до 3,3 мм різної форми перетину (квадратна, кругла, пилкоподібна). Для порівняння в стандартному випадку діаметр корду – 2,4 мм, максимум – 2,7 мм.

Головка має металеву вставку і призначена для професійного використання (робота до 8 годин на день). Подача корду тут проводиться в напівавтоматичному режимі під час роботи при легкому ударі об землю. Заміна ліски виконується швидше і легше, ніж у стандартному варіанті.

Вимоги до експлуатації

Універсальна двотактна олива зі стабілізатором палива Fuel Fresh підходить для мотокіс і ланцюгових пилок

Надійна німецька техніка вимагає уважного поводження. Потрібно обов’язково витримувати рекомендації виробника щодо приготування паливної суміші. Використовувати рекомендується тільки фірмові оливо-мастильні матеріали і якісне паливо.

 • Бензин А-92. Він краще всього підходить для роботи. Паливо з вищим октановим числом нерідко містить «присадки», які негативно позначаються на надійності механізму. Використання якісного бензину – запорука довговічності пристрою.
 • Двотактна олива. Для робочої суміші краще використовувати фірмову оливу AL-KO. Вона має напівсинтетичну основу і ряд стабілізаторів у складі, які дозволяють зберігати паливну суміш до одного місяця, але не більше.
 • Мастило для редуктора. Редуктор мотокіс AL-KO слід змащувати мастилом для редукторів та інших високооборотних механізмів, де є теплове навантаження близько 150 °С. Невідповідне мастило веде до перегріву підшипників і передчасного виходу пристрою з ладу.

Також для підвищення довговічності важливо не робити помилок у загальній експлуатації та зберіганні інструмента.

Вибрати і замовити бензинові мотокоси можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Цей запис має один коментар

 1. Евгений

  Как часто нужно смазывать редуктор?

Залишити відповідь