Бензин або електрика: 4 види косильної техніки для різних ділянок

Бензин або електрика: 4 види косильної техніки для різних ділянок

Під час вибору газонокосарки більшість власників заміських ділянок порівнюють можливості електричних або бензинових моделей. Причому вони орієнтуються як на технічні параметри пристроїв, так і на особисті переваги. Хтось цінує автономність бензинових газонокосарок, а комусь важливіша простота обслуговування електричних пристроїв. Ми пропонуємо подивитися на питання трохи ширше.

Кожна ділянка відрізняється від інших безліччю характеристик, включаючи площу, форму і особливості садового рельєфу. І в деяких ситуаціях, наприклад при великому нахилі саду, колісну бензинову косарку не вийде використовувати через технічні обмеження. З іншого боку, на ділянках витягнутої форми з безліччю перешкод складністю може стати застосування великої кількості подовжувачів.

Ми виділили 4 умовних випадки, коли для стрижки газону можна рекомендувати ті або інші конкретні пристрої – електричну або бензинову колісну газонокосарку та електричну або бензинову мотокосу. Вибравши оптимальний пристрій для вашого випадку, пропонуємо порівняти його з можливостями універсальної акумуляторної техніки (про яку ми розповімо надалі) і прийняти рішення.

1. Невелика і рівна ділянка простої форми

Електрична газонокосарка AL-KO 34 E Comfort розрахована на стрижку газону площею не більше 300 м2.

Найпростіший і універсальний варіант – це газон приблизно квадратної або прямокутної форми на ділянці площею менше 900 м2. За наявності доступу до стабільного джерела струму, де немає стрибків напруги і перебоїв із живленням, найкращий варіант – електрична газонокосарка.

Ці пристрої потужністю 1-1,6 кВт зручні, передусім, тим, що потребують мінімального технічного обслуговування. Потрібно лише час від часу перевіряти заточку ножа і очищати травозбірник після косіння. Єдині суттєві мінуси – необхідність використання подовжувачів і неможливість косіння вологої трави.

Конкретну модель газонокосарки зазвичай вибирають залежно від площі ділянки:

Читайте також: 6 електричних газонокосарок AL-KO для ділянок різної площі

2. Середня ділянка складної форми або великий газон

Якщо газон має середню площу (понад 500 м²) і на ньому розташовано безліч клумб, декоративних рослин і малих архітектурних форм, а також в разі, якщо площа будь-якого за формою газону перевищує 900 м², потрібно використовувати бензинову колісну газонокосарку. Прокладати подовжувачі в такій ситуації незручно, і тут головна затребувана перевага бензинової техніки – автономність. Крім того, бензинові пристрої вибирають на ділянках, де є проблеми зі стабільністю електричного живлення.

Потужні бензинові газонокосарки з шириною захвату 51 см здатні обробляти ділянки площею до 1800 м2.

Бензинові газонокосарки працюють завдяки 4-тактним двигунам, які окремо заправляють оливою і окремо бензином (а не паливною сумішшю). Це накладає певні обмеження на експлуатацію колісної техніки. Бензинові газонокосарки не рекомендовано застосовувати на схилах із кутом нахилу більше 10-15°. Перевищення допустимого кута нахилу загрожує тим, що олива заллє мотор.

Конкретну модель бензинової колісної газонокосарки також вибирають залежно від площі ділянки:

3. Невелика ділянка складної форми або зі складним рельєфом

Якщо газон розбитий на ділянці площею до 100-150 м² і на ньому присутні нерівності або є безліч клумб, декоративних рослин і малих архітектурних форм, для стрижки трави підійде електричний тример із косильною головкою з волосінню і нижнім розташуванням двигуна.

Електротример AL-KO GTE 550 з шириною різу 30 см чудово впорається з ділянкою мінімальної площі.

Цей пристрій найкращим чином пристосований для роботи в складних і важкодоступних місцях, дозволяє безпечно обстригати газон навколо цінних декоративних рослин, живоплотів і клумб. За допомогою малопотужного тримера на 350-550 Вт нескладно буде постригти траву під лавкою або біля огорожі без перевантаження електромережі.

Читайте також: Електрокоси та тримери AL-KO: 5 електричних моделей різної потужності

4. Середня ділянка на схилі або з горбистим рельєфом

Для стриження трави на схилах, площа яких перевищує 150 м², можна використовувати електричну або бензинову мотокосу з верхнім розташуванням двигуна. Потужність цих пристроїв починається зі значень 0,7-0,9 кВт, і такі мотокоси можуть оснащуватися як косильною головкою з волосінню, так і ножем для трави, бур’янів, кореневої порослі та пагонів невеликих чагарників.

Розбірна електрокоса AL-KO ВС 1000 проста в обслуговуванні і не дає вихлопних газів.
  • Мотокоса з гнучким валом для газону. Якщо йдеться про скошування трави, зручніше використовувати косу з косильною головкою і гнучким зігнутим валом. Пристрої такої конструкції найкращим чином чинять опір зносу через випадкові удари об перешкоди.
  • Універсальна мотокоса з прямим валом. В інших випадках – під час косіння трави, бур’янів і кореневої порослі – потрібен пристрій із прямим валом і можливістю використовувати як косильну головку, так і лопатевий ніж.

Важливо відзначити, що бензинові мотокоси на відміну від колісних бензинових газонокосарок оснащені 2-тактним двигуном і їх заправляють паливною сумішшю. При їхньому використанні немає небезпеки, що двигун буде залитий через нахил пристрою.

Читайте також: Бензинові мотокоси AL-KO: вся справа в деталях

Купити інструменти для догляду за газоном можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.