Електрокоси та тримери AL-KO: 5 електричних моделей різної потужності

Електрокоси та тримери AL-KO: 5 електричних моделей різної потужності

Колісна газонокосарка підходить не для всіх випадків, тому іноді траву доводиться докошувати тримером або мотокосою. Представляємо вам 5 тримерів та електрокіс AL-KO, які стануть у пригоді для догляду за садовою ділянкою.

Садовими тримерами прийнято називати 2 типи пристроїв для косіння трави. До них відносять легкі тримери для газону з нижнім розташуванням двигуна і електрокоси для трави і бур’янів із верхнім розташуванням двигуна.

Обидва типи пристроїв працюють завдяки тому, що електродвигун приводить у дію обертову головку з нейлоновим кордом для трави або з ножем для бур’янів. Для зручності управління пристрої оснащені рукояткою з клавішами на довгій штанзі, яка може мати пряму або вигнуту форму.

Призначення тримерів та електрокіс

Відмінності в конструкції тримерів та електричних кіс визначають різну сферу їхнього застосування.

  • Тримери з нижнім розташуванням двигуна розраховані на малі обсяги робіт і косіння тільки газонної трави. Їх використовують в основному для підкошування за газонокосаркою в тих місцях, де колісний пристрій не забезпечує надійного зрізу рослин. Це ділянки біля всіляких перешкод і садових насаджень – біля огорожі, під лавками або по периметру декоративних кущів і живоплотів. Потужність електричних тримерів AL-KO невисока – від 350 Вт до 550 Вт. Проте нижнє розташування двигуна дає можливість ефективно використовувати потенціал пристрою: котушка з волосінню обертається не шляхом передачі руху через обертовий вал, а напряму.
Садові тримери потрібні для косіння трави в тих місцях, де немає можливості використовувати газонокосарку
  • Електрокоси з верхнім розташуванням двигуна – це електричний варіант бензинових мотокіс. Вони потрібні для косіння запущених газонів, ділянок на крутих схилах, а також для зрізу лугової трави і бур’янів. Для передачі обертання тут застосовують гнучкий або жорсткий вал. Потужність електрокоси AL-KO – 1-1,2 кВт. Важливі переваги цих пристроїв порівняно з бензиновими моделями – менша вага, не настільки високий рівень шуму, простота технічного обслуговування і відсутність вихлопу.

Хоча, звичайно, для використання як тримерів, так і електрокіс доведеться прокласти на ділянці подовжувач, що трохи ускладнює косіння.

2 електрокоси AL-KO: моделі з гнучким і жорстких валом

Електричні коси AL-KO з верхнім розміщенням двигуна представлені моделями ВС 1000 і ВС 1200. Конструкція і комплектація цих пристроїв істотно відрізняється.

  • Електрокоса ВС 1000 потужністю 1 кВт має вигнуту штангу і гнучкий вал у вигляді троса. Ця модель комплектується тільки косильною головкою з волосінню. Електрокоси з гнучким валом мають порівняно невисоку потужність і добре гасять випадкові удари під час роботи. Алюмінієвий розбірний шток ВС 1000 дозволяє зручно транспортувати косу, а регульована по висоті D-подібна рукоятка полегшує косіння в складних місцях.
Розбірна штанга полегшує зберігання і транспортування електричних мотокіс
  • Електрокоса ВС 1200 потужністю 1,2 кВт має пряму штангу з жорстким валом і редуктором. Цей пристрій може працювати як з косильною головкою, так і з чотирилопатевим металевим ножем. Ця модель – бестселер продажів AL-KO за довгі роки. В її комплектації йде і шпуля з волосінню, і дисковий ніж, що для подібного класу електричних пристроїв – велика конкурентна перевага. Коса ВС 1200 теж має розбірний шток, D-подібну рукоятку, а також спеціальний упор під ногу, який оберігає від травм під час роботи. Коли людина робить крок, завдяки упору коса автоматично рухається разом із ногою.

При роботі і тестуванні електрокоси ВС 1200 важливо враховувати, що пристрій має автоматичне регулювання потужності. Повну потужність ця модель показує тільки при отриманні навантаження через редуктор на вал двигуна.

Поворотна ріжуча головка тримерів дозволяє косити під перешкодами

3 садових тримери AL-KO

В асортименті AL-KO є 3 електротримери для підкошування за газонокосаркою – це моделі GTE 350, GTE 450 і GTE 550 потужністю, відповідно, 350, 450 і 550 Вт. Більш потужні тримери GTE 450 і GTE 550 мають у комплекті запасну шпулю з волосінню, що теж є безсумнівною конкурентною перевагою.

Тримери GTE 450 і GTE 550 мають регульований кут нахилу робочої частини для зручного косіння, наприклад, під кущами чи лавками. Пристрої відрізняють такі корисні деталі, як опорне колесо і захисна дужка для безпечної роботи. Ці рішення дають можливість рівного косіння по лінії і захищають пагони і листя декоративних рослин від пошкоджень.

Всі три моделі тримерів AL-KO мають телескопічну штангу для зручного регулювання по висоті користувача.

Турбота інженерів AL-KO про безпеку

Всі пристрої AL-KO – це товари, які були розроблені і випробувані в першу чергу на ринку Німеччини, і тому їх відрізняє велика кількість корисних продуманих дрібниць.

  • Захист від випадкового виключення. Пристрої оснащені спеціальними гаками для фіксації подовжувача. У них можна «втопити» провід та оберегти техніку від випадкового вимикання при натягу кабелю. В цьому випадку запобіжна петля оберігає від виривання вилки з розетки. Такий підхід безпечний і зручний у роботі.
Гаки для фіксації подовжувача на електрокосах та тримерах убезпечать від випадкового вимикання
  • Запобігання від нестабільного струму живлення. Інша суттєва деталь, на яку важливо звертати увагу, – це регламент використання подовжувачів. При роботі з електротехнікою важливо розмотувати подовжувальні котушки. Пристрої AL-KO мають вбудований захист від живлення струмом невідповідної частоти. А якщо кабель подовжувача намотаний на котушку, створюється електромагнітне поле, і характеристики струму змінюються. Техніка без вбудованого захисту в такому режимі експлуатації може перегоріти, а при використанні електрокіс і тримерів AL-KO спрацьовує запобіжний пристрій.

Читайте також: Бензинові мотокоси AL-KO: вся справа в деталях
Читайте також: 6 електричних газонокосарок AL-KO для ділянок різної площі

Вибрати і замовити тример або електрокосу можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.