Час підстригати живопліт

Час підстригати живопліт

Наприкінці літа і на початку осені живопліт, зазвичай, трохи втрачає свою форму. А це означає, що прийшов час підстригти його. Цей період зручний ще й тому, що вже відбулось одеревіння паростків рослин. А у птахів завершився період висиджування яєць, тому підстригання не призведе до руйнування пташиних гнізд. Окрім того, в цей час немає сильної спеки чи холоду, що дозволить швидко загоюватись ранам після обрізання гілля.

Підготовка до робіт

Попередньо доцільно розстелити тент навколо живоплоту. Так після обрізання буде набагато швидше і простіше прибрати обрізане гілля та листя.

Оптимальний спосіб обрізання

Найкраще за все обрізати молоді паростки. При цьому пам’ятайте, що основа повинна бути ширшою, ніж крона. Завдяки цьому у всі місця проникатиме достатньо сонячного проміння, і ваш живопліт залишатиметься рівномірно зеленим. Ідеально, коли стінки живоплоту мають нахил від 5 до 10 %.

На що потрібно зважати після обрізання

Обрізані зелень та деревину потрібно віддати на переробку. Але простіше і корисніше буде самостійно подрібнити їх подрібнювачем та використовувати як мульчу на грядках або під живоплотом.

Безпека

Якщо ваш кущоріз працює від електромережі, слідкуйте, щоб ви випадково не перерізали кабель. Рекомендується покласти його на плече або закріпити на петлю на поясі. Надійним варіантом є кущорізи, які працюють від акумуляторної батареї. Це дозволить досягати навіть віддалених куточків, де немає розетки електроживлення.

Додаткову інформацію щодо кущорізів ви можете знайти у онлайн-магазині AL-KO.

Читайте також: Що робити з зеленими відходами?

Залишити відповідь