Обрізка саду з AL-KO: як отримати компост або мульчу з гілок

Обрізка саду з AL-KO: як отримати компост або мульчу з гілок

Щороку для поліпшення цвітіння і плодоношення садівники проріджують крону дерев і чагарників. Вони видаляють хворі, пошкоджені та зайві гілки, залишаючи місце перспективним паросткам зі здоровими бруньками. Обрізані гілки нерідко просто спалюють. Але ж вони можуть стати корисним органічним матеріалом, якщо їх переробити за допомогою подрібнювача.

Подрібнене листя і зелені пагони відправляють у компост

Садові подрібнювачі, або шредери, – незамінний інструмент садівника. З їхньою допомогою непотрібні органічні відходи – багаторічні гілки, зелені пагони і однорічні стебла можна перетворити на цінне добриво. Крім того, таким чином легко буде підтримувати чистоту на ділянці відразу після обрізки саду.

З подрібненої шредером органіки отримують:

 • перемелену основу для компосту, яка з часом стане добривом;
 • мульчу у вигляді трісок для укриття ґрунту і декорування посадок.

Для того щоб вибрати відповідний садовий подрібнювач, важливо визначитися з двома моментами. По-перше, який обсяг гілок планується переробляти, а по-друге, який саме матеріал потрібно з них отримати.

Як вибрати садовий подрібнювач?

Садові шредери здатні перемолоти як зелені пагони, так і досить міцні багаторічні сучки, в рази зменшивши при цьому обсяг гілок і листя. Влаштований електричний садовий подрібнювач не складно. Це пластиковий або металевий корпус із воронкою для подачі гілок, який оснащений двигуном і ріжучим механізмом.

Садовий подрібнювач стане в пригоді під час обрізання дерев і огорож

Головні критерії, на які звертають увагу під час вибору пристрою:

 • потужність подрібнювача;
 • тип ріжучої системи;
 • діаметр гілок, які необхідно подрібнити.

Проте не менш важливі і додаткові характеристики, які забезпечують зручність і безпеку використання подрібнювача.

Читайте також: Весняне перекопування: як поліпшити садовий ґрунт за допомогою культиваторів AL-KO

Можливості садових шредерів AL-KO

Тріска з багаторічних гілок – відмінний матеріал для мульчування

Потужність подрібнювачів Easy Crush і TCS Duotec залежно від моделі досягає 2,5-2,8 кВт. Такі показники дозволяють без проблем обслуговувати садові ділянки різної площі. При цьому електричні шредери AL-KO відрізняються невисоким рівнем шуму і прості в догляді.

Ця техніка здатна переробляти гілки діаметром до 40-42 мм, має можливість ручної подачі за допомогою «штовхача», а деякі моделі і зручну функцію роликового втягування. А можливість реверсної роботи інструмента полегшує очищення, якщо шредер засмічений.

Для безпечного використання в подрібнювачах є функції захисту від перевантажень і мимовільного включення, а також вимикач «нульового струму». Важлива перевага моделей Easy Crush – 50-літровий контейнер для збору подрібненого матеріалу.

Ножова ріжуча система шредера AL-KO MH 2800 Easy Crush

Для зручного транспортування шредери вагою від 25 до 55 кг оснащені колесами на підшипниках. Самі подрібнювачі мають надійну раму і стійку конструкцію, що теж важливо під час використання такої потужної садової техніки. Виробник надає 3-річну гарантію на продукцію.

Тип ріжучого механізму – ножі або фреза?

Ріжучий механізм садового подрібнювача визначає тип гілок (зелені або отверділі), на які розраховано пристрій, і структуру подрібненого матеріалу.

 • Ножова ріжуча система (AL-KO MH 2800 Easy Crush, Solo by AL-KO TCS Duotec 2500) більш поширена й універсальна. Такі подрібнювачі оснащені дисковими металевими ножами, які обертаються. Ці шредери нарізають свіжі багаторічні і зелені гілки з листям на відрізки (тріску) довжиною до 2,5-3 см. Отриманий із багаторічних гілок подрібнений матеріал краще використовувати для мульчування та укриття ґрунту. А ось мульчу з однорічних пагонів і листя можна направити в компостер.
Фрезерна ріжуча система подрібнювача AL-KO LH 2800 Easy Crush
 • Фрезерна (валкова) ріжуча система (AL-KO LH 2800 Easy Crush) має більш надійну конструкцію. В цьому разі подрібнення гілок проводиться за допомогою фрезерного барабана і гвинтового ріжучого механізму. Такий пристрій розрахований на нарізування та на перетирання сухих та свіжих багаторічних гілок, сучків і кори дерев. Отриманий матеріал відмінно підходить і для мульчування, і для компостування.

Загалом для присадибних потреб має сенс вибирати універсальний садовий подрібнювач із ножовим ріжучим механізмом. Він дозволить отримати мульчу з свіжих гілок і компост із зелених пагонів, бадилля, бур’янів і листя.

Якщо ж йдеться про обслуговування виключно плодового саду, вигідніше звернути увагу на фрезерний подрібнювач. Обрізаних зелених пагонів тут мало, і набагато важливіше забезпечити переробку свіжої то сухої багаторічної деревини на компост.

Читайте також: Відновлення газону після зими: як повернути ділянці ідеальний вид

Правила роботи з подрібнювачем

Використання шредера не вимагає специфічних навичок.

 • Для подрібнення пагонів достатньо включити техніку і завантажити гілки в прийомну воронку. Великі пагони варто попередньо очистити від бічних гілок.
 • М’який і твердий матеріал рекомендується подавати в подрібнювач поперемінно. Товсті гілки при подачі потрібно міцно притримувати, щоб уникнути перевантаження двигуна.
 • Для безпеки на операторі повинні бути: одяг, що облягає тіло, зручне взуття, рукавички, захисні окуляри і навушники. Довге волосся краще зібрати в пучок або закрити сіткою.
 • Під час роботи важливо слідкувати, щоб в інструмент не потрапляло каміння, метал, пластик, проволока та інші сторонні предмети. Проштовхувати гілки в воронку дозволяється тільки спеціальним «штовхачем».
 • Під час чищення та обслуговування подрібнювач обов’язково вимикають від електричної мережі. Для очищення використовують м’яку щітку або суху ганчірку. Гостроту ножів періодично перевіряють і, якщо необхідно, забезпечують їм своєчасну заміну.

Читайте також: Що робити з зеленими відходами?
Читайте також: Час підстригати живопліт

Купити садові подрібнювачі можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь