Весняне перекопування: як поліпшити садовий ґрунт за допомогою культиваторів AL-KO

Весняне перекопування: як поліпшити садовий ґрунт за допомогою культиваторів AL-KO

Гарний урожай садових і городніх рослин можна отримати тільки на пухких, дренованих і достатньо удобрених ґрунтах. Традиційно перекопування виконують пізно восени – у жовтні-листопаді і ранньою весною – в березні-квітні. Обробляти ґрунт слід на глибину штика лопати – 20-25 см, але витрачати час на механічну працю не обов’язково, краще використовувати бензиновий культиватор.

Глибоке перекопування ґрунту культиватором допоможе садівникам, городникам і фермерам декількома способами. По-перше, розрихляючи ґрунт і руйнуючи щільну кірку, ми ускладнюємо життя шкідникам і бур’янам. Кисень, сонячне світло, а в разі осіннього перекопування – і морозне повітря призводять до того, що деяка частина шкідників і насіння гине. По-друге, під час розпушування в ґрунт можна додати органічні або мінеральні добрива, що найкращим чином сприяє розвитку садових і городніх культур.

Бензинові культиватори AL-KO підходять для глибокого розпушування ґрунту і закладення в нього органічних добрив

Тому головні завдання, які можна вирішити за допомогою культиватора, – це:

  • знищення бур’янів і підготовка до посіву і посадок на запущеній ділянці;
  • поліпшення родючості і сезонне удобрення садового або городнього ґрунту.

Як позбутися бур’янів на ділянці

У разі якщо садову ділянку давно не обробляли і вона знаходиться в занедбаному стані, відразу братися за культиватор не варто. Звичайно, витративши чималі зусилля, ви перекопаєте грунт, але через деякий час рослини знову відростуть, оскільки в ґрунті залишиться коріння багаторічних бур’янів. Тому варто заздалегідь підготувати ділянку до оброблення. Перш за все, в саду прибирають сміття, каміння, дріт і сторонні предмети, які можуть перешкодити перекопуванню культиватором.

Для оброблення поля під посів городніх культур використовують моделі середньої і великої потужності

Дуже гарні результати в такій ситуації дає попереднє оброблення бур’янів гербіцидом суцільної дії. Робочий розчин цього агрохімікату розпилюють по вегетуючих рослинах і очікують 10-14 днів, поки препарат через листя проникне в корені і знищить непотрібні культури. Глибоке перекопування культиватором проводять лише після цього, вибираючи під час роботи коріння багаторічних рослин, таких як пирій, осот і хвощ.

Як поліпшити родючість ґрунту

Для вирощування більшості садових рослин потрібен шар родючого ґрунту товщиною не менше 20-30 см. Якщо ділянка засмічена будівельним сміттям, виснажена регулярним обробленням або сад розбитий на збідненому піщаному ґрунті, землю краще завезти додатково.

В інших випадках родючий садовий ґрунт все одно вимагає уваги. Щоб поліпшити його якості, під час перекопування саду і городу культиватором рекомендується вносити органічні або мінеральні добрива. Роблять це раз на 2-3 роки, а на піщаних ґрунтах – щорічно.

На культиватор AL-KO МH 5007 R можна встановити додатковий комплект фрез і збільшити ширину захвата пристрою

Найбільшу користь принесе органічний матеріал, який достатньою мірою розклався для споживання рослинами, – перегній, компост, розкислений торф. Для внесення органіку розкидають по поверхні ґрунту з розрахунку 4-6 кг/м2 і закладають культиватором під час перекопування. Використання перепрілої, а не свіжої органіки дає найкращі результати на будь-яких ґрунтах: вона поліпшує родючість піщаних ґрунтів і розпушує структуру глинистих.

Восени під оброблення культиватором в ґрунт додають також мінеральні добрива, які містять фосфор і калій. А при перекопуванні закислених ділянок використовують доломітове борошно або вапно.

Який культиватор підійде для роботи

Установка плуга-підгортальника збільшує функціональність культиваторів

Інструмент для перекопування вибирають залежно від площі ділянки і передбачуваних обсягів робіт. У лінійці культиваторів AL-KO і Solo by AL-KO представлені 3 класи бензинових пристроїв.

  • Легкі бензинові культиватори AL-KO МH 350-4 і MH 350-9 LM потужністю 2,3 та 3,6 к. с. (1,7 і 2,7 кВт), відповідно, підійдуть для культивування ґрунту на невеликих ділянках площею не більше 1 гектара. Невелика ширина захвата (35 см), мала вага (26 кг) і 4 фрези дозволяють працювати з пристроєм у вузьких місцях, під час оброблення грядок, важкодоступних квітників і клумб.
  • Культиватори середнього рівня AL-KO МH 5007 R і MH 5065 R потужністю 3 та 5,4 к. с. (2,3 і 4,15 кВт), відповідно, мають ширину захвата 50 і 75 см та вагу 39 і 52 кг. Ці моделі мають збільшену продуктивність. Завдяки використанню 4 або 6 фрез, наявності функції заднього ходу і можливості здійснення поворотів, вони зручні для підготовки ґрунту під вирощування кількох овочевих культур на полях середньої площі.
  • Фермерський мотокультиватор Solo by AL-KO MH 7505 VR – це більш надійна модель. Маючи потужність 4,7 к. с. (3,6 кВт) і ширину захвата 75 см, він оснащений 6 фрезами і 2 передачами – одна вперед і одна назад. На відміну від моделей середньої категорії тут встановлено не черв’ячний редуктор, а ланцюговий привід. Така конструкція збільшує довговічність пристрою, оскільки при ударах об каміння і під час роботи з щільним ґрунтом завдяки прослизанню приводу навантаження гаситься. До того ж ККД ланцюгового редуктора вище, ніж ККД черв’ячної передачі.

Мотокультиватори AL-KO і Solo by AL-KO можна додатково оснастити підгортальником, що полегшить створення борозен для посіву популярних овочевих рослин (картоплі, квасолі, цибулі тощо).

Читайте також: Обрізка саду з AL-KO: як отримати компост або мульчу з гілок

Вибрати і замовити садові культиватори можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь