4 садових інструменти, які стануть у пригоді під час кризи

4 садових інструменти, які стануть у пригоді під час кризи

Пандемія коронавірусу, яка почалася в Китаї і поширилася по світу на початку 2020 року, змусила багатьох змінити поведінку і спосіб життя. Скасування масових заходів, закриття міжнародного, регіонального, а також обмеження міського транспортного сполучення, перехід організацій на обмежений або дистанційний режим роботи – всі ці заходи покликані зупинити поширення епідемії. Проте вони ж негативно впливають на економічну ситуацію.

Коронавірус прийшов в Україну під час чергової політичної та економічної кризи: перший діагноз був офіційно підтверджений на день раніше представлення нового Кабінету міністрів на початку березня 2020 року. І тому не дивно, що економічний макропрогноз, опублікований Міністерством економіки наприкінці першого кварталу 2020 року, замість очікуваного раніше зростання ВВП на 3,7 % пророкує падіння на 3,9 % (а вже через кілька днів кабмін погіршив падіння  ВВП до 4,8%).

Глибока економічна трансформація, пов’язана з глобальною кризою, зростання безробіття і впровадження дистанційних моделей ведення бізнесу відбувається у всьому світі. У такій ситуації можна очікувати посилення явища субурбанізації – зростання приміських агломерацій навколо економічно розвинених міст. З різних причин люди будуть їхати з мегаполісів.

Міські квартири, що стали на час карантину пасткою для їхніх мешканців, виглядають не такими привабливими, як приватні будинки, котеджні селища, таунхауси або навіть утеплені дачі в передмістях. Хтось нарешті вирішиться і переїде з сім’єю за місто, а хтось втратить роботу і буде змушений повернутися жити в приватний будинок або принаймні тимчасово поїде жити на дачу. У такій ситуації ми підготували кілька рішень, які можуть допомогти в кризу нестандартним способом.

Варіант 1. Легкий культиватор для невеликого городу на дачі

Легкий і маневрений культиватор AL-KO MH 350-9 LM стане в пригоді не тільки для перекопування городу, а й для розпушування ґрунту в квітниках

Багато хто сьогодні проводить вимушену відпустку і самоізоляцію на дачах, згадуючи забуті навички ведення присадибного господарства. Останнім часом ми все частіше зустрічали тенденцію до відмови від оброблення городу на користь облаштування на ділянці газонів і квітників. І дійсно, приватний будинок повинен бути в першу чергу місцем для відпочинку, а не для вирощування картоплі.

Але в кризу доводиться приймати радикальні рішення, і тимчасову втрату роботи можна обернути на свою користь. Саме зараз можна встигнути перекопати ділянку і посіяти основні овочеві культури, врожай яких знадобиться цією непростою зимою. На допомогу тут може прийти легкий, але потужний культиватор AL-KO MH 350-9 LM.

Завдяки тому, що на ньому встановлений 4-тактний двигун AL-KO Pro об’ємом 140 см3, цей пристрій дешевше і потужніше інших культиваторів шириною 35 см із двигунами сторонніх виробників. Потужність в 2,7 кВт (3,6 к. с.) і висока маневреність пристрою дозволять швидко впоратися з обробленням ділянки малої площі.

Читайте також: Весняне перекопування: як поліпшити садовий ґрунт за допомогою культиваторів AL-KO

Варіант 2. Важкий культиватор для ділянки середньої площі

Криза – це час можливостей, і саме зараз, коли в Україні прийнятий закон про відкриття ринку землі, можна замислитися про вирощування рослин на продаж. І хоча купівля землі буде можлива тільки з 1 липня 2021 року, починати готуватися до аграрної діяльності варто вже сьогодні.

Фермерський культиватор Solo by AL-KO 7505 VR розрахований на роботу на ділянках середньої площі

Для оброблення середніх за площею полів (50 соток і більше) краще підійде порівняно недорогий фермерський культиватор Solo by AL-KO 7505 VR потужністю 3,6 кВт (4,7 к. с.) з шириною захвату 75 см. Завдяки ланцюговому приводу, цей пристрій надійніше і довговічніше, ніж культиватори AL-KO з черв’ячними редукторами. Важкий культиватор підходить для оброблення ділянок із щільним ґрунтом і пристосований для монтажу навісного обладнання – підгортальника для посіву популярних овочів (картоплі, цибулі, квасолі тощо).

Варіант 3. Ланцюгова мотопила для економії на опаленні

Електричні ланцюгові пили простіші в обслуговуванні і не дають вихлопу під час роботи

Ще одна стратегія на період кризи може полягати в максимальному скороченні витрат, і тут варто спробувати заощадити на комунальних послугах, а саме – на опаленні. Незважаючи на те що зима ще далеко, холодна пора року сприймається як найбільш стресовий період щодо фінансових витрат.

Тому вже зараз можна подумати про те, щоб відмовитися в своєму будинку від електричного або газового опалення на користь обігріву дровами. Найпростіше рішення – це класична піч у сільській хаті або сучасна піч булерьян. Але й у твердопаливних опалювальних котлів теж є чимало шанувальників, які цінують в першу чергу можливість автономного господарювання.

Щоб не купувати дорогі дрова, які пройшли примусову сушку, і не потрапити наприкінці осені в ситуацію із заготівлею вологої деревини (для котлів і печей булерьян важлива мала вологість палива), можна купити бензинову або електричну мотопилку і заготовити дрова самостійно. За літо вони якраз встигнуть просохнути.

Вибір тут, скоріше, індивідуальний. Якщо планується збирання та заготівля сушняку, можна використовувати бензинову пилку, наприклад AL-KO BKS 3835. А якщо йдеться про нарізку купленої деревини (можна купити недорогі дрова у вигляді полін по 1-1,5 м і заготовити їх самостійно), то зручніше придбати електричну ланцюгову пилу, наприклад AL-KO EKS 2000/35. Використовувати пили побутового класу важливо в рамках припустимих навантажень і розподіляти в часі кількість робочих мотогодин.

Варіант 4. Професійна садова техніка для сезонного заробітку

І, нарешті, ще один спосіб змінити своє життя під час кризи, пов’язаної з втратою роботи, – це перекваліфікуватися. Наприклад, мешканці котеджних містечок або таунхаусів можуть запропонувати сусідам послуги зі стрижки і аерації газонів або з догляду за садовою ділянкою.

Перевага бензинової ланцюгової пили – можливість автономної роботи без прив’язки до електромережі

Заробляти тут можна як самостійно, так і якщо здавати садову техніку в оренду. Головне – правильно оцінити можливості місцевого ринку і вкластися в техніку професійного класу, що випускається під брендом Solo by AL-KO. Причому це не обов’язково повинні бути бензинова газонокосарка, мотокоса або кущоріз.

Наприклад, скарифікатор Solo by AL-KO 518 використовують всього один-два рази на сезон, і тому мало хто має в господарстві такий пристрій. Проте забезпечити гарний зовнішній вигляд партерних або спортивних газонів без розпушування газону не вийде, і такі послуги цілком можуть бути затребувані.

Вибрати і замовити садову техніку можна в онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь