Шляхетна класика: шпиндельні газонокосарки AL-KO для шанувальників повної автономності

Шляхетна класика: шпиндельні газонокосарки AL-KO для шанувальників повної автономності

Купуючи колісну газонокосарку, не обов’язково робити традиційний вибір, порівнюючи можливості простих і недорогих електричних газонокосарок із автономними бензиновими або акумуляторними моделями. Можливе і нестандартне рішення. Наприклад, механічні шпиндельні газонокосарки забезпечать стрижку газону взагалі без витрачання енергоресурсів.

Вибирають шпиндельні механічні газонокосарки для догляду за газонами зовсім невеликої площі – до 250 м². При цьому вони забезпечують високу якість стрижки трави. Саме такими пристроями найкраще косити невеликий за площею партерний газон, який розбивають у палісадниках і на парадних клумбах біля входу на ділянку.

Шпиндельні механічні газонокосарки вагою від 7 до 9,4 кг оснащені парою потужних коліс діаметром 22 см на одній осі. Завдяки тому що колеса захищені міцними протекторами, пристрій практично не вдавлює ніжну траву в ґрунт і не залишає слідів на ній.

Механічна газонокосарка стане в пригоді для стрижки благородного англійського газону

Використання таких газонокосарок не завдає жодної шкоди довкіллю. Вони не виділяють вихлопних газів і не витрачають електроенергію на живлення двигуна або заряд акумулятора. Пристрої не потребують серйозної підготовки до експлуатації: тут не треба міняти і заряджати батарею, розкладати подовжувач або заправляти двигун паливом і оливою.

Читайте також: 5 видів газонів: вибір травосуміші для посіву та поради з догляду

Елегантні моделі для автономної стрижки трави

У продажу можна знайти кілька моделей шпиндельних газонокосарок AL-KO, які призначені для стрижки газонів площею 1,5-2,5 сотки. Ширина пристроїв – від 28 до 38 см. Пристосування оснащені надійним шпинделем діаметром 128 мм, який має 5 сталевих ножів.

Пристрій відрізняється конструктивною надійністю і простотою

Принцип роботи шпиндельної газонокосарки полягає в тому, що обертальний шпиндель зрізає траву за принципом секатора або ножиць, притискаючи її до стаціонарного леза на деці. При цьому леза один одного не торкаються, а стрижка забезпечується безконтактним способом. Тому для настройки якості зрізу леза косарок не підточують, а лише регулюють протиріжучу пластину. Заточка лез призведе до швидкого зносу пристрою.

Читайте також: Стрижка, полив і мульчування: 3 головні операції з догляду за газоном

Завдяки тому, що трава тут зрізається не механічним ударом, як в інших варіантах колісних газонокосарок, а завдяки контакту двох лез, траві наносяться мінімальні травми. Під час косіння шпиндельною газонокосаркою кінчики зрізаних злаків не підсихають і не жовтіють, і це дає можливість обрізати траву нижче, ніж у разі використання моторизованої техніки. Висота зрізу тут регулюється в межах від 14 до 35 мм, є 4 положення.

Чому варто купити шпиндельну газонокосарку

Пристрій практично не пошкоджує ніжну траву

Головні переваги шпиндельних газонокосарок – ідеальний зріз і максимальна простота обслуговування і використання. Але на практиці важливі й інші переваги механічних пристроїв.

  • Висока маневреність. Пара коліс на одній осі забезпечують найкращі можливості маневрування і, відповідно, ідеальну форму газону. Шпиндельні газонокосарки зазвичай вибирають для рівних ділянок, і вони здатні підстригти траву так, щоб повністю згладити мінімальні перепади висот.
  • Надійна конструкція. Легкий і міцний корпус, 5-ножовий шпиндель із загартованої сталі, зручне руків’я і можливість навішування травозбірника забезпечують легку стрижку трави і легке зберігання пристрою. Гумовий бампер у передній частині деки захищає косарку від подряпин і ударів.
  • Повна автономність. І, звичайно ж, шпиндельні газонокосарки цінують за абсолютну незалежність від зовнішніх факторів. Вони не шумлять, не вимагають майже ніякого обслуговування і не збільшують бюджет на купівлю комплектувальних і витратних матеріалів.

Поради щодо експлуатації шпиндельних газонокосарок

Шпиндельні газонокосарки іноді застосовують на великих ділянках у парі з роботами Robolinho®. Таким пристроям під силу забезпечити догляд навіть за полем для гольфу або за англійським газоном, де вкрай важлива невелика висота трави.

  • Під час переходу на шпиндельну газонокосарку зі звичайної колісної класики газону потрібна адаптація. Знижувати висоту зрізу слід поступово, даючи можливість злакам налаштуватися на умови більш низького травостою.
Додатково на газонокосарку можна встановити травозбірник
  • Час і періодичність косіння тут не набагато відрізняються від класичного випадку, але все ж є нюанси. Траву зрізають мінімум раз на тиждень, стежачи за тим, щоб злаки не переростали висоту шпинделя, інакше стрижка сильно ускладниться. Косіння трави найкраще виконувати в ранкові години, коли рослини ще сирі від роси.
  • Полив невисокого партерного газону виконують частіше, ніж зазвичай. Низький травостій створює вразливість трави до посухи, тому такі рослини більше потребують цілющої вологи.

Вибрати і замовити шпиндельні газонокосарки можна в інтернет-магазині AL-KO.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь