Корисні поради AL-KO: як зробити мульчу

Корисні поради AL-KO: як зробити мульчу

Мульча має багато переваг як в якості добрива, так і як захисний шар. Приготувати її неважко і не витратно.

Що таке мульча?

Мульча захищає ґрунт і одночасно є добривом.

Мульча – це природне покриття із соломи, трави тощо. У природі цю функцію виконує листя та гілочки.

Підстилка із мульчі захищає землю від спеки, а коли холодно, довше утримує тепло після заходу сонця. Це подовжує вегетаційний період. Окрім того, мульчівний шар регулює вологу. Під час сильних дощів він уповільнює вимивання ґрунту, а під час посухи й вітру запобігає швидкому випаровуванню. Ріст бур’янів також уповільнюється, у той час як вплив світлового випромінювання на відкритих поверхнях зменшується. Оскільки мульча розкладається поступово, виходить першокласне органічне добриво – основа для здорової та родючої землі.

Читайте також: Що робити з зеленими відходами?

Із чого робити мульчу?

За допомогою садового подрібнювача деревні відходи можна переробити на мульчу.

Вирішальним фактором під час вибору матеріалу для мульчі є властивості ґрунту, яка на ділянці рослинність, а також для чого саме вона необхідна.

  • Зелені відходи (трави, зелень, зелені чагарники тощо) добре комбінуються з матеріалами, які містять вуглець, такими як солома або листя. Проте пам’ятайте, що волога трава може гнити або містити небажане насіння і гриби.
  • Солома й листя найкраще підходять для деревних рослин і дерев. Проте солома також може містити пестициди, а листя з вулиці – важкі метали.
  • Для стружки, як правило, використовується дрібно порізана кора хвойних дерев, переважно ялин. Токсичні компоненти кори і деревної смоли розкладаються після тримісячного зберігання.
  • Стружка від гілок або чагарників дуже добре підходить як мульча під чагарники і дерева. Проте ріст рослин може бути уповільнений мульчею, оскільки деревний матеріал під час гниття вивільняє високу частку азоту.

Якщо ви використовуватимете мульчу насамперед як добриво, враховуйте збалансоване співвідношення вуглець-азот.

Читайте також: Обрізка саду з AL-KO: як отримати компост або мульчу з гілок

Ідеальна довжина трави для отримання мульчі – близько 7 см.

Як виготовити мульчу для газону?

Найпростіше – це не збирати скошену траву травозбирачем, а залишати її прямо на газоні. Але тут важливо, щоб на газоні не було бур’янів, оскільки їхнє насіння можуть прорости через шар мульчівного матеріалу. Ідеальною для мульчі є довжина трави близько 7 см. Навесні скошуйте траву мінімум раз на тиждень, тому що в цей період газон росте швидше. Враховуйте, що трава має бути сухою, щоб уникнути грудкування. Позитивний побічний ефект мульчування: бур’яни і мох трапляються рідше, також це сприяє розвитку корисних бактерій і дощових черв’яків.

Читайте також: Мульчування рослин: використовуємо садові аксесуари AL-KO для прикрашування грядок і клумб

Газонокосарка з боковим викидом скошеної трави спростить отримання мульчівного матеріалу.

Які газонокосарки підходять для мульчування?

Для маленьких ділянок до 300 м2 достатньо простих шпиндельних газонокосарок. Моторизовані косарки знадобляться на більших ділянках. Існують серйозні мульчувальні косарки з боковим викидом, такі як AL-KO Silver 460 BR-A или AL-KO BIO 4.67 P-B. Колісні газонокосарки або трактори із заднім розвантаженням нескладно переобладнати для використання функції мульчування. Для цього потрібно всього лише зняти травозбірник і встановити мульчирующий ніж і клин.

Читайте також: Компост у саду: як зі скошеного газону і опалого листя отримати корисне добриво

Як виготовляти мульчу з деревних відходів?

Садові відходи від дерев, чагарників і кущів можна легко переробити на мульчу. Для цього знадобиться подрібнювач. Розподіліть отриманий матеріал довкола рослин. Шар мульчі має становити 5-10 см і пропускати достатньо повітря до стебла чи стовбура. Вибір подрібнювача залежить від частоти використання і товщини деревини.

Відповідні садові інструменти для будь-якого виду мульчі ви знайдете в нашому онлайн-магазині.