Smart Garden: розумне садівництво – майбутнє догляду за садом

Smart Garden: розумне садівництво – майбутнє догляду за садом

Для багатьох власний сад – це не тільки місце для усамітнення, а й засіб самовираження. Саме на садовій ділянці багато хто прагне реалізувати свої амбіції, показати свій рівень життя і встановити планку особистого престижу. Намагаючись по-своєму виплекати власний природний рай, деякі звертаються до ідеї розумного садівництва – Smart Garden.

Як це не парадоксально, не дивлячись на однозначну любов до зелені і захопленість трудомісткою роботою, професія садівника поступово відходить у минуле. Адже «розумний сад» є універсальним рішенням для всіх любителів і «нелюбителів» роботи в саду, які мріють про ідеальну садову ділянку. У разі використання в саду інтелектуальних пристроїв досить лише натиснути на кнопку і… спокійно насолоджуватися результатом.

Що таке розумне садівництво?

Концепція «розумний сад», над якою компанія AL-KO працює вже кілька років, – це більше, ніж просто можливість управляти садовим обладнанням та інструментами – роботами-косарками, насосами або насосними станціями та іншою технікою – за допомогою смартфонів, планшетів або комп’ютерів. Якщо обмежитися тільки таким завданням, то це буде лише альтернативною формою управління пристроями – не більше.

Що таке розумне садівництво?

А ось по-справжньому штучний інтелект зможе проявитися в ситуаціях, коли, скажімо, робот-газонокосарка, оснащений цифровим розкладом від власника саду, буде сам автоматично реагувати на зміну вихідних умов. Наприклад, якщо в календарі домовласника на вечір запланована вечірка з приготуванням їжі на грилі, значить пристрій повинен самостійно завершити покіс трави на галявині не пізніше полудня, а не о 18:00, як в інші дні.

Раціональний підхід: оптимізація витрат ресурсівІнший приклад: розумна зрошувальна установка з насосом, який підключений до метеостанції або до сервісу прогнозу погоди. В цьому разі пристрій теж здатен вносити корективи у свою роботу. Так, якщо за прогнозом очікується дощ, то система поливу залишиться виключеною, навіть якщо від таймера надійде імпульс для обприскування рослин, згідно з розкладом.

Читайте також: Вихід на наступний рівень: садівництво стає розумнішим

І таких прикладів може бути безліч. Скажімо, якщо обрізати живопліт за допомогою розумних садових ножиць, прилад зможе сам збирати інформацію про свій стан і відображати інструкції і рекомендації з технічного обслуговування. Ці сервісні дані можуть бути доступні не тільки користувачам, але і сервісним інженерам, які заздалегідь замовлять на складі необхідні запасні частини і сформують посилку з комплектацією для власника інструменту.

Раціональний підхід: оптимізація витрат ресурсів

Розумна безпека

Розумний сад без сумніву покращує рівень життя людей, проте це далеко не єдине завдання, яке вирішує ця концепція. Інтелектуальна садова техніка здатна подбати про кращий догляд і за декоративним газоном, і за плодово-ягідними рослинами. При цьому оптимально збалансований процес догляду за садом допоможе заощадити такі важливі ресурси, як чиста вода або електроенергія. Автоматизована система спрощує роботу людини в саду і доводить її працю до досконалості.

Читайте також: Самохідні газонокосарки-роботи Robolinho® W мають опцію дистанційного керування

Оптимально представлені дані про рослини спрощують взаємодію саду і людини і полегшують роботу професіоналів, що надають послуги з обслуговування обладнання. В результаті розумний сад оберігає одночасно і навколишній світ, і наш гаманець. Він економить час і ресурси, а на виході дає ідеальний результат.

Розумне проектування саду

У користувача є можливість відтворювати рослинність, ландшафт і пристрої свого саду віртуально. Відповідно, це дозволяє отримувати в цифровому вигляді тільки ту інформацію і ті рекомендації, які будуть стосуватися конкретно вашої індивідуальної рослинності і технічних засобів.

Розумне проектування саду

Компанія AL-KO більше орієнтується на об’єднання, ніж на виключення. Тому в розумний сад можуть бути включені не тільки моделі пристроїв AL-KO або solo by AL-KO, а й інші садові технології – світильники, датчики, сенсори, таймери тощо. Якщо їх об’єднати в комплексну систему з використанням великого спектра продуктів, клієнти отримають набагато більшу вигоду, ніж від одного пристрою з інтелектуальним керуванням.

В якості центрального комутаційного пульта розумного саду можна використовувати мережевий шлюз, через який прилади будуть об’єднані в мережу і пов’язані з хмарним сховищем даних. Зв’язок між пристроями здійснюється за допомогою радіопротоколів по типу Wi-Fi.

Розумний сервіс

Залежно від часу використання та терміну служби приладів, клієнтові можуть бути надані індивідуальні рекомендації з обслуговування техніки, пропозиції щодо повторного замовлення запчастин і аксесуарів, а також специфічно орієнтовані на клієнтів рекомендації щодо застосування пристроїв.

Читайте також: Яку газонокосарку купити? Визначитися допоможуть німецькі тести садово-городнього інвентаря

Ці поради ґрунтуються як на розумних алгоритмах, так і на інформації, яку збирають прилади. Весь процес вимагає від користувача лише загальної згоди на отримання цих рекомендацій у режимі реального часу.

Розумна безпека

Не менш важливу роль у концепції «розумного садівництва» відіграє тема захисту даних. Клієнтські дані – налаштування і розклади користувача, індивідуальні профілі, приватна інформація про рослини та пристрої – спочатку зберігається локально за допомогою мережевого шлюзу.

Розумний сервіс

Лише після цифрової згоди користувача вони передаються до хмари в попередній формі і відокремлюються від загального масиву даних через профіль користувача. Це відбувається лише за умови, якщо клієнт активував функцію передавати інструкції до хмари і отримувати корисні рекомендації та поради.

Словник термінів: «розумний сад»

Ми робимо тільки перші кроки в реалізації концепції розумний сад в Україні і знайомимо з цим наших клієнтів. Для загального розуміння принципів роботи розумного садового обладнання потрібна достатня цифрова грамотність. Наведемо розшифровку основних термінів, використаних у цій статті.

  • Хмарне сховище даних – це IT-інфраструктура, яка включає накопичувач даних, мережеві пристрої і відповідне програмне забезпечення, яким можна користуватися за допомогою зовнішньої комп’ютерної мережі. Програми не обов’язково повинні бути встановлені на локальному комп’ютері. В хмарі вони просто підключаються через технічні інтерфейси, протоколи і браузер.
  • Мережевий шлюз – це серце розумного саду. Він є з’єднувальним пристроєм з окремими садовими помічниками, такими як роботи-косарки, насоси або насосні станції, а через Wi-Fi – і з хмарою даних. Мережевий шлюз – це точка обертання і центр ваги всієї розумної системи.
  • Розумний сад. Дослівний переклад терміна Smart означає «розумний», «досвідчений», а в поєднанні зі словом Garden – «розумний сад». Під цим розуміють комп’ютеризований підхід до обслуговування саду зі збором і аналізом даних про рослини і технічні пристрої за допомогою з’єднаних між собою мережею пристосувань.

Детальніше про пристрої розумного саду читайте в інших статтях нашого блогу і на сторінці AL-KO Smart Garden.

Залишити відповідь