Для багатьох власний сад – це не тільки місце для усамітнення, а й засіб самовираження. Саме на садовій ділянці багато хто прагне реалізувати свої амбіції, показати свій рівень життя і встановити планку особистого престижу. Намагаючись по-своєму виплекати власний природний рай, деякі звертаються до ідеї розумного садівництва – Smart Garden.
Як це не парадоксально, не дивлячись на однозначну любов до зелені і захопленість трудомісткою роботою, професія садівника поступово відходить у минуле. Адже «розумний сад» є універсальним рішенням для всіх любителів і «нелюбителів» роботи в саду, які мріють про ідеальну садову ділянку. У разі використання в саду інтелектуальних пристроїв досить лише натиснути на кнопку і… спокійно насолоджуватися результатом.
Що таке розумне садівництво?
Концепція «розумний сад», над якою компанія AL-KO працює вже кілька років, – це більше, ніж просто можливість управляти садовим обладнанням та інструментами – роботами-косарками, насосами або насосними станціями та іншою технікою – за допомогою смартфонів, планшетів або комп’ютерів. Якщо обмежитися тільки таким завданням, то це буде лише альтернативною формою управління пристроями – не більше.
А ось по-справжньому штучний інтелект зможе проявитися в ситуаціях, коли, скажімо, робот-газонокосарка, оснащений цифровим розкладом від власника саду, буде сам автоматично реагувати на зміну вихідних умов. Наприклад, якщо в календарі домовласника на вечір запланована вечірка з приготуванням їжі на грилі, значить пристрій повинен самостійно завершити покіс трави на галявині не пізніше полудня, а не о 18:00, як в інші дні.
Інший приклад: розумна зрошувальна установка з насосом, який підключений до метеостанції або до сервісу прогнозу погоди. В цьому разі пристрій теж здатен вносити корективи у свою роботу. Так, якщо за прогнозом очікується дощ, то система поливу залишиться виключеною, навіть якщо від таймера надійде імпульс для обприскування рослин, згідно з розкладом.
Читайте також: Вихід на наступний рівень: садівництво стає розумнішим
І таких прикладів може бути безліч. Скажімо, якщо обрізати живопліт за допомогою розумних садових ножиць, прилад зможе сам збирати інформацію про свій стан і відображати інструкції і рекомендації з технічного обслуговування. Ці сервісні дані можуть бути доступні не тільки користувачам, але і сервісним інженерам, які заздалегідь замовлять на складі необхідні запасні частини і сформують посилку з комплектацією для власника інструменту.
Раціональний підхід: оптимізація витрат ресурсів
Розумний сад без сумніву покращує рівень життя людей, проте це далеко не єдине завдання, яке вирішує ця концепція. Інтелектуальна садова техніка здатна подбати про кращий догляд і за декоративним газоном, і за плодово-ягідними рослинами. При цьому оптимально збалансований процес догляду за садом допоможе заощадити такі важливі ресурси, як чиста вода або електроенергія. Автоматизована система спрощує роботу людини в саду і доводить її працю до досконалості.
Читайте також: Самохідні газонокосарки-роботи Robolinho® W мають опцію дистанційного керування
Оптимально представлені дані про рослини спрощують взаємодію саду і людини і полегшують роботу професіоналів, що надають послуги з обслуговування обладнання. В результаті розумний сад оберігає одночасно і навколишній світ, і наш гаманець. Він економить час і ресурси, а на виході дає ідеальний результат.
Розумне проектування саду
У користувача є можливість відтворювати рослинність, ландшафт і пристрої свого саду віртуально. Відповідно, це дозволяє отримувати в цифровому вигляді тільки ту інформацію і ті рекомендації, які будуть стосуватися конкретно вашої індивідуальної рослинності і технічних засобів.
Компанія AL-KO більше орієнтується на об’єднання, ніж на виключення. Тому в розумний сад можуть бути включені не тільки моделі пристроїв AL-KO або solo by AL-KO, а й інші садові технології – світильники, датчики, сенсори, таймери тощо. Якщо їх об’єднати в комплексну систему з використанням великого спектра продуктів, клієнти отримають набагато більшу вигоду, ніж від одного пристрою з інтелектуальним керуванням.
В якості центрального комутаційного пульта розумного саду можна використовувати мережевий шлюз, через який прилади будуть об’єднані в мережу і пов’язані з хмарним сховищем даних. Зв’язок між пристроями здійснюється за допомогою радіопротоколів по типу Wi-Fi.
Розумний сервіс
Залежно від часу використання та терміну служби приладів, клієнтові можуть бути надані індивідуальні рекомендації з обслуговування техніки, пропозиції щодо повторного замовлення запчастин і аксесуарів, а також специфічно орієнтовані на клієнтів рекомендації щодо застосування пристроїв.
Читайте також: Яку газонокосарку купити? Визначитися допоможуть німецькі тести садово-городнього інвентаря
Ці поради ґрунтуються як на розумних алгоритмах, так і на інформації, яку збирають прилади. Весь процес вимагає від користувача лише загальної згоди на отримання цих рекомендацій у режимі реального часу.
Розумна безпека
Не менш важливу роль у концепції «розумного садівництва» відіграє тема захисту даних. Клієнтські дані – налаштування і розклади користувача, індивідуальні профілі, приватна інформація про рослини та пристрої – спочатку зберігається локально за допомогою мережевого шлюзу.
Лише після цифрової згоди користувача вони передаються до хмари в попередній формі і відокремлюються від загального масиву даних через профіль користувача. Це відбувається лише за умови, якщо клієнт активував функцію передавати інструкції до хмари і отримувати корисні рекомендації та поради.
Словник термінів: «розумний сад»
Ми робимо тільки перші кроки в реалізації концепції розумний сад в Україні і знайомимо з цим наших клієнтів. Для загального розуміння принципів роботи розумного садового обладнання потрібна достатня цифрова грамотність. Наведемо розшифровку основних термінів, використаних у цій статті.
- Хмарне сховище даних – це IT-інфраструктура, яка включає накопичувач даних, мережеві пристрої і відповідне програмне забезпечення, яким можна користуватися за допомогою зовнішньої комп’ютерної мережі. Програми не обов’язково повинні бути встановлені на локальному комп’ютері. В хмарі вони просто підключаються через технічні інтерфейси, протоколи і браузер.
- Мережевий шлюз – це серце розумного саду. Він є з’єднувальним пристроєм з окремими садовими помічниками, такими як роботи-косарки, насоси або насосні станції, а через Wi-Fi – і з хмарою даних. Мережевий шлюз – це точка обертання і центр ваги всієї розумної системи.
- Розумний сад. Дослівний переклад терміна Smart означає «розумний», «досвідчений», а в поєднанні зі словом Garden – «розумний сад». Під цим розуміють комп’ютеризований підхід до обслуговування саду зі збором і аналізом даних про рослини і технічні пристрої за допомогою з’єднаних між собою мережею пристосувань.
Детальніше про пристрої розумного саду читайте в інших статтях нашого блогу і на сторінці AL-KO Smart Garden.