Серія EnergyFlex: 10 важливих питань про акумуляторну технологію AL-KO

Серія EnergyFlex: 10 важливих питань про акумуляторну технологію AL-KO

Згодом акумуляторна техніка буде відігравати вирішальну роль у багатьох сферах життя. І компанія AL-KO, продавець інноваційних продуктів у галузі садівництва, вже сьогодні пропонує автономне обладнання з живленням від електричних батарей замість традиційного бензинового або електричного інструменту.

Автономне акумуляторне устаткування дає можливість тихо, без вихлопів і відповідно до вимог екологічної чистоти виконувати регулярні завдання з догляду за садом, двором, громадським сквером і навіть парком. Обрізка живоплоту, стрижка газону, прибирання листя та стрижка дерев і чагарників із акумуляторним інструментом буде виконана на подив просто і безпроблемно.

1. Что такое аккумуляторная батарея?

У цій статті ви дізнаєтеся всю потрібну інформацію про автономні переносні садові інструменти і про акумуляторну технологію AL-KO.

1. Що таке акумуляторна батарея?

Термін «акумулятор» походить від латинського слова ‘accumulare’ – «накопичувати». Під цим поняттям мають на увазі накопичувач електричної енергії, що повторно заряджається. Сам по собі «акумулятор» – це ще не «заряджена батарея», а лише ємність для накопичення і зберігання електричного заряду.

Для створення робочої напруги, необхідної для роботи стандартного акумулятора AL-KO, потрібен не один акумуляторний елемент, а відразу кілька джерел живлення – комірок, які встановлені всередині корпусу акумулятора. Іншими словами, акумулятор для садового інструменту містить декілька міні-акумуляторів – акумуляторних комірок.

2. Принцип роботи акумулятора

Працює акумулятор у результаті переміщення іонів між електродами, які знаходяться в розчині електроліту. Цей процес можливий завдяки наявності позитивно і негативно заряджених електродів, які називають катодом – із зарядом «плюс» і анодом – із зарядом «мінус».

2. Принцип работы аккумулятора

Катод і анод розділені іонним провідником – електролітом і здебільшого спеціальним сепаратором. Завдання сепаратора запобігти прямому контакту і електричній взаємодії зарядів між електродами. Іншими словами, сепаратор оберігає акумулятор від короткого замикання.

У разі розрядження акумулятора на граничній поверхні анод-електроліт вивільняються іони, які переміщаються у напрямку до катода. В результаті в електроліті відбувається замикання електричного ланцюга через потік іонів. Таким чином, вивільнені іони можна використовувати в якості джерела електричної енергії.

Якщо ж акумулятор заряджається, процес розгортається в зворотній бік, і іони направляються в протилежному напрямку – від катода до анода.

3. У чому різниця між напругою комірки і робочою напругою акумулятора

4. Почему высокое рабочее напряжение аккумулятора не говорит о большой мощности?Кожна комірка акумулятора має номінальну напругу, яку можна виміряти. Якщо з’єднати декілька комірок (елементів) в електричний ланцюг, можна збільшити напругу і/або ємність батареї.

При цьому якщо акумулятор підключений для використання в пристрої, то в ідеалі струм між електродами повинен протікати абсолютно без втрат. Але через електричний опір, а також неоптимальні реакції і процеси виникає певна втрата працездатності акумулятора. Внаслідок цього під час роботи може змінюватися корисна напруга батареї. Тобто вже мова йде про робочу напругу акумулятора.

Читайте також: Дружна родина: акумуляторні інструменти із серії EnergyFlex

4. Чому висока робоча напруга акумулятора не свідчить про велику потужність?

Показник номінальної потужності приладу більш актуальний для електричних і бензинових пристроїв, але не дуже коректно говорити про потужність відносно акумуляторної техніки. На акумуляторних пристроях зазвичай вказують значення робочої напруги в вольтах і енергії у ват-годинах.

  • Великий вольтаж акумулятора, високе значення напруги – це ані добре, ані погано. Річ у тому, що більш висока напруга дозволяє використовувати дроти меншого перетину, що економить вартість і вагу матеріалу. Але надмірно висока напруга (точні межі визначаються відповідними нормами) більш небезпечна для користувачів і вимагає більш високого рівня електричного захисту.
  • Високий показник енергії акумулятора, який вимірюється в ват-годинах, – це добуток значень робочої напруги і електричного заряду (вольт × ампер-годину) акумулятора. Цей показник описує високий вміст енергії батареї і говорить не про максимальну потужність, а про тривалість експлуатації пристрою в робочому режимі.

А ось потужність інструменту повинна визначатися у ватах. І її можна визначити через значення робочої напруги і струму навантаження. Але у разі істотного зростання струму навантаження швидше витрачається заряд акумулятора, і тому значення максимальної потужності пристрою набагато менш важливо, ніж показник рівня енергії під час роботи в номінальному режимі, який вимірюється в ват-годинах.

5. Які основні параметри акумуляторного інструменту?

6. В чем разница между литиевым и никелевым аккумулятором?Деякі виробники рекламують свої акумуляторні продукти, акцентуючи увагу на високій напрузі батарей. Однак цей показник не говорить ані про потужність, ані про тривалість терміну служби акумулятора.

Набагато важливіше під час купівлі акумуляторних пристроїв дивитись на ємність (рівень заряду) батарей, зазначену в ампер-годинах. Більш високе значення ємності говорить про більш тривалий термін служби і більш високій рівень енергії акумулятора.

Читайте також: Універсальна мультисистема AL-KO: один інструмент – багато можливостей

Резюме. Купуючи акумуляторний інструмент, важливо звертати увагу на такі параметри:

  • робочу напругу, яка вказується в вольтах, U [В];
  • силу струму, зазначену в амперах, I [A];
  • ємність (рівень заряду), що зазначається в ампер-годинах, C [A-ч];
  • енергію, яка вказана у ват-годинах, E [Вт-ч].

6. У чому різниця між літієвим і нікелевим акумулятором?

Літій-іонні акумулятори все більше витісняють нікелеві. Річ у тому, що за допомогою літієвих елементів можна реалізувати більш високі рівні заряду і енергії, а також одержати більш високу потужність і тривалість роботи техніки, маючи однакову вагу акумуляторів.

7. Який термін служби акумулятора?

Термін служби акумулятора визначається числом циклів зарядження-розрядження в ідеальних умовах, при якому не змінюються електричні параметри пристрою. При цьому може йтися як про цикли – процеси зарядження і розрядження, так і про повні цикли – процеси розрядження до певного кінцевого значення з подальшим зарядженням.

8. Які є види зарядження акумуляторів?

8. Какие есть виды зарядки аккумуляторов?Найпростіший і безпечніший варіант – це так зване повільне зарядження літій-іонного акумулятора стандартним постійним струмом. При цьому батарея заряджається до певного максимального значення і добре утримує ємність і робочу напругу.

Існують і інші види зарядження, наприклад швидке зарядження за допомогою високого струму. Незважаючи на більш швидкий процес зарядження, це може нашкодити акумулятору.

Читайте також: Легкість у новому вимірі: акумуляторний пояс для Energy Flex та Power Flex

Крім того, важливо враховувати, що акумулятор може заряджатися частково, повністю або навіть надмірно. В останньому випадку мова йде про те, пристрій ввімкнений у електромережу навіть після повного зарядження, тобто про перевантаження. Тому акумулятор не обов’язково заряджати до 100 %, для безпечної експлуатації достатньо і 80 % заряду.

9. Що важливо знати про безпечне використання акумуляторів

Щоб мінімізувати ризик критичних з погляду безпеки помилок, акумулятор у жодному разі не можна піддавати дії високих температур і надмірним механічним навантаженням. Під час установки і зарядження краще віддавати перевагу більш низьким температурам десь +15 °C і середньому ступеню зарядження. В процесі експлуатації припустиме підвищення температури навколишнього середовища до +25-40 °C.

10. Каковы главные преимущества аккумуляторной технологии?

10. Які головні переваги акумуляторної технології?

У сучасному житті мобільність стає все більш важливою, а дроти її забезпечити не можуть. Крім того, в рамках захисту клімату від несприятливих впливів і в світлі нової енергетичної політики розвинених країн використання електричної енергії починає відігравати все важливішу роль. Адже електрична енергія, яку можна накопичувати в акумуляторах, може бути відновлюваною завдяки енергії вітру або сонячного випромінювання.

Більше інформації про серію акумуляторних інструментів EnergyFlex від компанії AL-KO ви можете знайти на сайті AL-KO Garden.