Корисні поради AL-KO: як відновити зіпсований газон після зими

Корисні поради AL-KO: як відновити зіпсований газон після зими

Ваша колись соковита галявина біля будинку виглядає зіпсованою після зими? Замість густої зелені на ній тепер тільки голі жовто-коричневі залисини, бур’яни та мох? Не турбуйтесь, ми порадимо, як  відновити газон та повернути йому привабливий вигляд.

1. Удобріть дерн

Якщо газон вже звільнився від снігу, то на початку квітня його треба підживити. Хоча ріст трави починається за температури ґрунту більше +12 °C, поживні речовини засвоюються вже за +8 °C. І навіть якщо потім будуть заморозки, це не є проблемою.

Навесні вносять комплексні органомінеральні добрива, у складі яких є азот, фосфор та калій. Помилкою буде підживити зіпсований газон ще й вапном. Для того щоб досягти ідеального рівня лужності (рН-значення між 6,8 та 7), зазвичай достатньо тільки вже згаданих вище добрив.

2. Усуньте кротовини і грибкові захворювання дерну

Наявність кротів у саду має свої плюси та мінуси. З одного боку, вони поїдають шкідників та є ознакою здорового ґрунту. З іншого боку, їхні кротовини псують зовнішній вигляд газону. Якщо така проблема є, потрібно зробити як мінімум наступне: розрівняти наявні купи землі та щільно утрамбувати ходи.

Читайте також: Стрижка, полив і мульчування: 3 головні операції з догляду за газоном

Другий момент, який виникає на газоні за зиму, – це грибкові захворювання. Найчастіше причиною є надмірна волога та погане находження повітря до ґрунту через сніговий покрив. Тому спершу треба за допомогою грабель підняти прим’яті стеблини трави, а потім вже удобрити ґрунт. Як правило, дерновий покрив видужує самостійно протягом місяця.

3. Перше косіння газону

Як тільки трава виросте, а газонокосарка буде готова до роботи, починайте косити. Перший покіс дуже важливий для оздоровлення трави. При цьому зверніть увагу на наступне:

  • Спершу за допомогою грабель приберіть листя і гілля.
  • Зачекайте, щоб газон повністю висох.
  • Не косіть надто коротко, оптимальна висота повинна складати 5-7 см.
Першу стрижку газону виконують, коли трава відростає на висоту близько 8-10 см.
Першу стрижку газону виконують, коли трава відростає на висоту близько 8-10 см.

4. Скарифікація газону і знищення моху

Для того щоб мох не розростався, газон потрібно скарифікувати через 14 днів після живлення, проте не робіть цього в разі тривалої посухи. Після процедури для відновлення траві необхідна волога.

Під час скарифікації дерну спеціальний ножовий вал пристрою вириває мох і відмерлі стеблини з газону. Таким чином стимулюється поглинання поживних речовин рослинами і знищується мох. Для того щоб ефективно скарифікувати газон, краще використовувати, наприклад, електричний скарифікатор AL-KO Combi Care 36 E Comfort або бензиновий скарифікатор AL-KO Combi Care 38 P Comfort. Ці оснащені травозбірником пристрої прекрасно захоплюють і збирають ослаблені та відмерлі частини рослин.

Скарифікація трави потрібна для поліпшення аерації дерну і стимуляції росту нових пагонів.
Скарифікація трави потрібна для поліпшення аерації дерну і стимуляції росту нових пагонів.

Після скарифікації потрібно ще раз удобрити газон. Потім вручну або за допомогою сівалки підсівають траву і наприкінці газон рясно поливають.

5. Як відновити газон на великій ділянці

Якщо на ділянці є тільки невеликі залисини, достатньо буде підживлення та підсіву. Але якщо галявина пошкоджена на великій площі, то краще буде виконати масштабний ремонт. Зробити це можна швидко і просто за допомогою рулонного газону. Для цього голі місця перекопують, а зверху укладають новий рулонний дерен.

Читайте також: Весняний догляд за газоном: чому так важливі розпушування та аерація дерну

Відповідне обладнання та допоміжні засоби для догляду за газоном, як-от газонокосарка і скарифікатор, ви знайдете у нас в інтернет-магазині.