Весняна профілактика: як підготувати інструменти до садового сезону

Весняна профілактика: як підготувати інструменти до садового сезону

Сонце світить інтенсивніше, сніг уже зійшов і сад прокидається від зимової сплячки. Це весна, і настав час підготувати садовий інструмент до нового сезону робіт.

В той час коли снігоприбиральні машини і лопати для снігу вже відпрацювали своє, треба привести в порядок газонокосарку, садові ножиці та інші інструменти для наявних задач. Ми покажемо вам, на що зараз треба звернути увагу.

1. Заслужена пауза: помістіть на зберігання обладнання для зимової роботи

Снігоприбиральна техніка у цьому сезоні вже більше не знадобиться, тому її можна заховати на зберігання.
Снігоприбиральна техніка у цьому сезоні вже більше не знадобиться, тому її можна заховати на зберігання.

Зима полишає сцену, а з нею на відпочинок вирушає і зимове обладнання. Однак, щоб інструменти прослужили вам довго, потрібно правильно підготувати їх до зберігання.

Передусім дозвольте повністю охолонути двигуну бензинового снігоприбирача, як-от AL-KO SnowLine 560 II. Для цього спорожніть карбюратор, а також запустіть двигун, закрийте паливний кран і зачекайте, поки двигун заглухне. Потрібно дочекатися, доки спорожніє бензиновий бак. Витягніть ключ для двигуна та контактний наконечник свічки запалювання.

У снігоприбиральних машин із електричним приводом, як, наприклад, AL-KO SnowLine 46 E, витягніть виделку мережевого шнура. Також почистить перед зберіганням всі шнекороторні снігоприбирачі. Оскільки вода, яка може потрапити, шкодить електроніці, утримайтеся від миття пристрою нею, а рештки солі і прилиплий бруд видаліть щіткою. І тільки тепер снігоприбиральна машина готова відпочити. Сховайте обладнання в сухе захищене місце. Туди ж підуть після ретельного очищення лопати для прибирання снігу.

Читайте також: Як правильно зберігати акумуляторну садову техніку взимку

2. Весняне очищення: догляд за садовими інструментами

Законсервовані і заховані на зиму садові інструменти вже чекають на відкриття садового сезону. За час зберігання на них, звичайно ж, осів невеликий пил і можуть бути залишки бруду та іржі. Щоб ваш садовий інвентар знову засяяв, ретельно почистить і змастіть його. Мастило послабить присохлі частини, допоможе прибрати іржу і почистити поверхню.

Для очищення садового інструменту можна використовувати як спеціальні спреї, так і звичайну машинну оливу.
Для очищення садового інструменту можна використовувати як спеціальні спреї, так і звичайну машинну оливу.

3. Перевірте бензинові, електричні та акумуляторні пристрої

  • Старанно огляньте садові пристрої з електроприводом на наявність дефектів і пошкоджень. Кабель електроінструменту має бути правильно ізольований, а пошкодження через потрапляння вологи повністю виключені.
  • В акумуляторних приладах спершу перевірте стан акумулятора і повністю його зарядіть, якщо це необхідно.
  • Прилади з бензиновим двигуном потребують особливо ретельного догляду. Звільніть повітряний фільтр, а також двигун від пилу та інших забруднень за допомогою щітки або ганчірки. Перевірте забруднені свічки запалювання і неправильний стан електродів у дилерів. Перед запуском  необхідно проконтролювати наявний рівень оливи та бензину.

Якщо буде необхідно, за допомогою набору для обслуговування двигунів (арт. 113807) проведіть заміну оливи та залийте свіже пальне у бак.

Для заправки бензинових двигунів оливою підійде спеціальний сервіс-комплект AL-KO.
Для заправки бензинових двигунів оливою підійде спеціальний сервіс-комплект AL-KO.

4. Перевірка двигунів: усуньте наслідки періоду застою

Довгий період зберігання під час зими не завжди минає безслідно для садового інструменту. А тому обов’язково перед використанням переконайтеся, чи працездатні садові пристрої та їхні двигуни.

  • Встановіть за необхідності замість послаблених деталей нові та підтягніть розхитані болти.
  • Усуньте пошкодження, які виникли під час зберігання, такі як вигнуті частини кожуха або надламані шланги та дроти.
  • Елементи керування, як-от важіль, вимикач або дисплей, обов’язково тестують перед першим використанням.

До речі: аналогічно до автомобільних шин, шини садового обладнання втрачають незначну кількість повітря. Тому перевірте тиск у шинах.

Читайте також: Садовий інвентар: коли робота в саду в радість

Щоб нагострити або замінити ножі газонокосарки, зверніться до сервісного центру.
Щоб нагострити або замінити ножі газонокосарки, зверніться до сервісного центру.

5. Чи достатньо гостро: перевіряємо ножі та леза

Леза садових ножиць, газонокосарок та ланцюгових пил цілком могли притупитися за час зберігання, чи ви не помітили дефект на них з минулого сезону. Якщо інструмент має негострі, затуплені або щербаті леза, зверніться в сервісний центр, щоб фахівці змогли нагострити або замінити ножі.

6. Тестовий прогін садового інструменту

Ви про все подумали? Ваші прилади блищать на сонці, енергоресурси заряджено, все знаходиться точно на своїх місцях? Тоді проведіть тестовий прогін. Якщо ваш садовий інструмент функціонує бездоганно, тоді більше ніщо не стоїть на шляху до вдалого старту у дачному сезоні.

Якщо виникли проблеми, перегляньте інструкцію або скористайтеся допомогою дилера, який знаходиться поруч із вами. Сервіс-локатор AL-KO покаже, де знаходиться найближча служба підтримки. Більше інформації про садові інструменти AL-KO ви знайдете у нашому інтернет-магазині.

Залишити відповідь