Хочете продати будинок? Зверніть увагу на сад

Хочете продати будинок? Зверніть увагу на сад

Гарний дім має гарний сад. Якщо ви плануєте продати вашу нерухомість або купити, доглянутий сад матиме вплив на загальну вартість. Щоб підтвердити це ствердження, ми взяли інтерв’ю у пані Єви Райнхольд-Постіни, прес-секретаря громадської організації Фонд приватних забудовників Німеччини, а також дипломованого інженера.

1. Чи впливає гарний і доглянутий сад на вартість будинку?

Перше враження від огляду нерухомості – дуже важливе. Оскільки, як відомо, зустрічають по одежі. І висновок напрошується сам собою: якщо сад занедбаний, це означає, що і нерухомість, найімовірніше, не в дуже гарному стані. І навпаки, доглянутий сад говорить про те, що і з будинком все добре. Але зрозуміло, що тільки ґрунтовне обстеження може внести остаточну ясність.

2. Як має виглядати газон перед відвідинами покупця?

Звісно, газон повинен бути акуратно покошений. Найкраще в літні місяці омолодити галявину за допомогою мульчування і вертикуляції. Якщо газон виглядає гарно, то деякі маленькі погрішності привернуть увагу тільки на відстані ближче 3 м. Процес більш прискіпливого огляду залежить від згаданого вже першого враження.

Ідеально доглянутий газон легко отримати за допомогою газонокосарок AL-KO

3. Чи існують певні рослини і дерева, які цінуються «на вагу золота»?

Є старі види дерев, які мають абсолютну грошову вартість. Знаходиться в саду, наприклад, стара, але здорова магнолія? Прекрасно! Важливо, щоб ви доглядали за деревом і регулярно його обрізали.

Читайте також: Мульчування рослин: використовуємо садові аксесуари AL-KO для прикрашування грядок і клумб

Вічнозелений живоплот для успішного продажу нерухомості повинен бути в ідеальному стані, без жодної колючки чи шипів. Бо уявіть, якщо раптом хтось об нього пораниться, і як це вплине на результат продажу. Для створення живоплоту не вибирайте отруйні рослини, такі як, наприклад, лавровишня.

Порада від AL-KO: інвестуйте в якісний інструмент, щоб швидше і ефективніше виконувати роботи в саду.

4. Чи є проблемою застаріле планування саду?

Ви живете в саду мрії, який був у моді в 50-х роках? В цьому разі не слід турбуватися, зрештою, планування саду – це завжди справа смаку. Можливо перед продажом знадобиться внести деякі коригування, щось відновити, звернувшись, як варіант, по допомогу до професіонала.

Вчасно проведіть обрізку дерев і чагарників, щоб сад не виглядав неохайно

5. Господарські приміщення: на що звернути увагу?

Не важливо, буде це сарай, зимовий сад, альтанка, лоджія чи автонавіс, насамперед, перевірте, чи відповідає будівля будівельно-правовими нормам, і підготуйте необхідні документи для майбутнього покупця.

Читайте також: Стрижка, полив і мульчування: 3 головні операції з догляду за газоном

Якщо ж ви купуєте нерухомість, зверніть увагу на те, ким зведені будівлі – майстром-аматором чи спеціалістами, і перевірте сталість конструкції. Дізнайтеся, які матеріали було використано. Бо якщо після придбання ви захочете прибрати об’єкт, подальші витрати на спецвідходи можуть виявитися дуже високими, якщо, наприклад, старий садовий сарай вкрито азбестовими плитами.

6. Як треба підготуватися власникові саду до переговорів?

Упевнено подайте ваш дім і його потенціал – план забудови, але перед цим подивіться, чи все там у нормі. Якщо покупці не задоволені розмірами саду, ви можете поділитися можливими коригуваннями, які пропонує план. Подумайте перед зустріччю, чи є на ділянці затишний куточок, який ще не освоєний, а може, варто перетворити садовий ставок на басейн чи закласти розарій?

Гарний вигляд газону, квітників та саду створить позитивне перше враження у покупця

Якщо вам відомо, що у покупців є діти, подумайте, як організувати безпечне знаходження в саду для малят. Попередьте про сходи, відкриті ворота на вулицю, бочки для дощової води, ставки, отруйні рослини та зовнішні розетки.

7. Про що ще хотілося б розповісти?

Якщо на вашій ділянці є старі дерева, навіть якщо за ними чудово доглядають, огляньте їх на предмет безпеки. Безнадійні дерева бажано видалити з саду як можна швидше.

Читайте також: Гарний сад – гарне тіло: поради для фітнесу в саду

Також покупцям можуть знадобитися дозвіл на будівлю та інструкція щодо її експлуатації (наприклад, на гараж, електрозасувки тощо). Крім того, варто вказати, у якій частині саду прокладена електропроводка і водопровід, наскільки глибоко вони розташовані і де має бути закритий водопровід узимку, за потреби.

8. Абсолютні табу, які необхідно усунути до огляду

Ділянку обов’язково потрібно звільнити від сміття. Крім того, приберіть із саду всіляку всячину типу колод, шин, старої меблі та поламаних речей. Це справляє погане враження.

Ми виражаємо подяку пані Райнхольд-Постіні та громадській організації Фонд приватних забудовників Німеччини за прекрасні поради для покупців і продавців.

Аби ваш сад сяяв у всій красі і вражав із першого погляду, знайдіть у нашому онлайн-магазині всі необхідні садові інструменти для догляду за ним.

Залишити відповідь