Багатофункціональні мотоблоки AL-KO: косарка, культиватор і плуг в одному пристрої

Багатофункціональні мотоблоки AL-KO: косарка, культиватор і плуг в одному пристрої

Сучасні мотокультиватори використовують не тільки для перекопування ґрунту, але і для виконання інших важливих операцій по догляду за землею. Наприклад, для посіву популярних овочів на пристрій можна встановити плуг-підгортальник, який полегшить створення посівних або посадкових борозен. Але якщо вам необхідно мати універсальний пристрій не тільки для розпушування й перекопування ґрунту, але і для косіння трави та інших цілей, замість культиватора зручно користуватись мотоблоком.

Ґрунтозачепи для культиватора AL-KO MH 5007 R полегшують роботу на вологому глинистому ґрунті.
Ґрунтозачепи для культиватора AL-KO MH 5007 R полегшують роботу на вологому глинистому ґрунті.

Фермерські мотокультиватори AL-KO і solo by AL-KO, якщо є бажання, можна оснащувати додатковим навісним обладнанням. Крім плуга-підгортальника, який потрібен для створення борозен, можна використовувати, наприклад, ґрунтозачепи. Ці навісні металеві колеса забезпечують краще зчеплення культиватора із ґрунтом і полегшують роботу з пристроєм.

А якщо додати до цього можливість регулювання ручки культиватора залежно від зросту людини, наявність поворотної ручки та функцію заднього ходу, яка є в найбільш функціональних моделей техніки, маневрувати із пристроєм буде особливо легко. Такими культиваторами легко керувати, не наступаючи на щойно скопані ділянки.

Читайте також: Весняне перекопування: як поліпшити садовий ґрунт за допомогою культиваторів AL-KO

Чим мотоблок відрізняється від культиватора?

Різні моделі культиваторів можуть приводитися в дію черв’ячним або ланцюговим редуктором. В умовах щільного жорсткого ґрунту більш функціональними й надійними вважаються пристрої з ланцюговим редуктором, як у культиваторів AL-KO MH 5007 R або solo by AL-KO MH 7505 VR.

Функціональність культиваторів обмежена основними операціями з обробки ґрунту.
Функціональність культиваторів обмежена основними операціями з обробки ґрунту.

Їхня перевага в тому, що під час удару культиваторної фрези по кам’янистому ґрунту ланцюговий редуктор краще гасить удар. В аналогічному випадку із черв’ячним редуктором відбувається зношування тягової зірочки, і такі пристрої зручні для перекопування порівняно м’якого й рихлого ґрунту. До того ж ланцюговий редуктор має функцію реверсу – заднього ходу. Однак функціонально обидва типи культиваторів обмежені можливістю лише роботи із землею – орання, підгортання й культивації ґрунту.

У випадку ж із мотоблоками, редуктор і двигун пристрою зроблені так, щоби забезпечити можливість використання не тільки культиваторних фрез, а й іншого навісного обладнання – косарок, роторних щіток тощо. Для цього тут передбачена знижена тягова передача, а частина потужності йде на навісні механізми. Двигун одночасно забезпечує рух пристрою і активує додаткове пристосування. Наприклад, мотоблок solo by AL-KO Combi BF 5002-R із черв’ячною передачею має кліноременний привід. Це і дає можливість розширити функціональність техніки.

Читайте також: 4 садових інструменти, які стануть у пригоді під час кризи

Що можуть багатофункціональні мотоблоки?

Для того щоби змінити функціональність мотоблока solo by AL-KO Combi BF 5002-R та застосувати його як фронтальну газонокосарку, культиватор або плуг достатньо встановити один із видів навісних пристроїв. А взимку пристосування на широких пневматичних колесах можна навіть перетворити в снігоприбирач.

Мотоблок solo by AL-KO Combi BF 5002-R оснащений регульованим за висотою поворотним держаком, а також має передню й задню передачу.

Для роботи мотоблока підходять такі механізми:

  • фронтальна сінокосарка CB 870 завширшки 87 см, яка стане в пригоді для стрижки та косіння луків площею до 2000 м². Її зручно використовувати для заготівлі сіна на корм тваринам;
  • фронтальна роторна косарка FSM 530 завширшки 53 см. Вона підходить у ролі газонокосарки з функцією мульчування, яку теж можна застосовувати на площі до 20 соток;
  • фреза-культиватор CF 500 завширшки 50 см. Вона потрібна для перекопування й розпушування ґрунту. На відміну від звичайних культиваторів робота з мотоблоком зручна завдяки надійним колесам із 13-дюймовими пневматичними шинами;
  • плуг-підгортальник, який розширює функціональність культиватора й потрібен для створення посівних борозен;
  • снігоприбиральний щит завширшки 85 см разом із ланцюгами для коліс. Вони стануть у пригоді для використання мотоблока в ролі снігоприбирача.

Для роботи з будь-яким із видів навісного обладнання достатньо придбати основний мотоблок із двигуном Briggs&Stratton потужністю 2,74 кВт і відповідний функціональний елемент.

Замовити мотоблок solo by AL-KO Combi BF 5002-R і комплектувальні елементи до нього можна в інтернет-магазині компанії та в наших авторизованих представників.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.