Гідравлічні дровоколи AL-KO: верстати для розколювання дров

Гідравлічні дровоколи AL-KO: верстати для розколювання дров

Якщо приватний будинок обігрівають твердопаливним опалювальним котлом або піччю, наприкінці теплого сезону доводиться витрачати чимало часу й сил на заготівлю дров на холодну пору року. Швидко нарізати поліна на зручні чурбаки нескладно за допомогою побутових бензинових або електричних ланцюгових пил. Однак колоти дрова в ручний спосіб – ще те випробування! Прискорити та спростити цей процес допоможуть автоматизовані пристрої – гідравлічні дровоколи.

Автоматизований дровокол – це масивний верстат на міцній рамі, оснащений гідравлічним поршнем із клиноподібним ножем, який приводиться в дію бензиновим або електричним двигуном. Ніж дровокола під тиском повільно розколює вкладене або встановлене на рамі поліно на кілька частин. Компанія AL-KO пропонує кілька моделей електричних дровоколів горизонтального або вертикального типу, які укомплектовано опорними ніжками й колесами.

Електричний дровокол AL-KO LSH 370/4 працює з полінами завдовжки від 130 до 370 мм.
Електричний дровокол AL-KO LSH 370/4 працює з полінами завдовжки від 130 до 370 мм.

Як працювати з дровоколом

У разі правильного поводження дровокол не становить небезпеки для людини. На відміну від використання сокири, для керування гідравлічним дровоколом не потрібно докладати надмірних зусиль, хоча важливо й не забувати про вимоги безпеки. Достатньо лише розташувати чурбак на рамі – вертикально або горизонтально (положення залежить від моделі пристрою) – і стежити за рухом заготовки по напрямних.

  • Для ввімкнення дровокола AL-KO потрібно однією рукою запустити електричний двигун, а іншою – важіль гідроциліндра. Зручне розташування елементів управління далеко від колкої частини майже виключає ймовірність випадкової травми.
  • Швидкість руху поршня дровокола набагато нижча, ніж швидкість сокири людини-дроворуба, і на перший погляд пристрій не видається високопродуктивним. Проте під час роботи з великими обсягами дерева людина втомиться набагато швидше машини й однозначно програє в обсягах заготовлених дров усього за пару годин.
  • Якщо дерев’яну заготовку покладено неправильно або вона має невідповідну для простого розколювання форму, гідравлічний циліндр системи зупиняється. Двигун при цьому знижує оберти для захисту техніки від поломки й перегріву.

Читайте також: Гідравлічний дровокол AL-KO: ідеальний помічник в заготівлі дров

Дровокол AL-KO LSH 520/5 важить 60,5 кг і здатний докладати зусилля до 5 т.
Дровокол AL-KO LSH 520/5 важить 60,5 кг і здатний докладати зусилля до 5 т.

Як вибрати гідравлічний дровокол

На вибір гідравлічної системи з електродвигуном впливають розміри топки печі, котла або каміна, а також передбачуваний обсяг дров, потрібний на холодний сезон. Кожен дровокол має обмеження за максимальними розмірами дров, які можна використовувати (довжина й діаметр поліна). Важливо зважати, що електричні пристрої розраховано в основному на побутове застосування й вони не припускають професійної заготівлі дров на продаж.

На вибір моделі впливає й щільність дерева. І якщо менш потужні пристрої вибирають передусім для заготівлі дров із хвойних або плодових дерев, то для берези або дуба потрібна серйозніша техніка. Причому потрібно пам’ятати, що свіжа деревина розколюється простіше висушеного дерева, і тому сезон заготівлі дров і якість сировини теж мають важливе значення.

Вертикальний дровокол AL-KO LSV 550/6 важить майже 100 кг і працює з полінами завдовжки від 100 до 550 мм.
Вертикальний дровокол AL-KO LSV 550/6 важить майже 100 кг і працює з полінами завдовжки від 100 до 550 мм.

Залежно від форми вістря ножа гідравлічна система може розколоти цурку на дві або чотири частини. Для отримання дрібніших дров має сенс використовувати хрестоподібну насадку на лезо різальної частини.

  • Горизонтальні дровоколи. У середньому вони підходять для побутового застосування й мають зусилля розщеплення до 4-5 т і потужність 1,5-2,2 кВт. Максимальний розмір полін, який тут допустимий, – від 370 до 520 мм.
  • Вертикальні дровоколи. Це більш потужні пристрої, які мають зусилля розщеплення 6-8 т і працюють із полінами завдовжки до 550 мм. Потужність цих дровоколів – 3 кВт і більше. Максимальна потужність продуктивнішого дровокола AL-KO LSV 560/8 із напругою живлення 400 В – 3,5 кВт. Решта пристроїв живиться від звичайної мережі на 230 В.

Дровоколи – це досить важка техніка, вагою від 48 до 109 кг, і тому всі дровоколи AL-KO оснащено надійними транспортними колесами. Для обслуговування гідравлічної системи рекомендовано спеціальне гідравлічне масло AL-KO.

Управляти електричним дровоколом AL-KO потрібно двома руками.
Управляти електричним дровоколом AL-KO потрібно двома руками.

Читайте також: Корисні поради AL-KO: що потрібно знати, щоб зрубати дерево

Купити гідравлічні дровоколи AL-KO з електроприводом можна в онлайн-магазині компанії та в офіційних дилерів німецького виробника.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.