Мотопила AL-KO: рекомендації щодо безпечної роботи з ланцюговою пилою

Мотопила AL-KO: рекомендації щодо безпечної роботи з ланцюговою пилою

Товсте гілля, непокірні хащі або трухляві дерева – швидше та легше з даними складнощами можна упоратися за допомогою мотопили. Проте спочатку з ланцюговою пилою треба навчитися правильно поводитися.

Як запустити ланцюгову пилу? Де людина повинна стояти під час різання? Як обслуговувати інструмент та як за ним доглядати? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся з цієї статті.

Електрична, бензинова та акумуляторна пила

Для зручного перевезення пристрою застосовують захисний чохол для ланцюга.
Для зручного перевезення пристрою застосовують захисний чохол для ланцюга.

Існують три різних варіанти приводу ланцюгової пили – за допомогою електрики, бензину або акумулятора.

  • Електрична пила. В цьому разі для роботи потрібно лише підключити пилу до розетки. Та будьте обережні: зберігайте інструмент подалі від можливого потрапляння вологи та використовуйте тільки його власний незмінний штекер, а також відповідну розетку.
  • Бензинова пила. Перед заправленням техніки необхідно обов’язково вимкнути мотор. Під час заливки пального заборонено курити і треба знаходитися на безпечній відстані від відкритого вогню. Враховуйте, що власноруч зроблена паливна суміш для бензопили зберігається тільки кілька місяців.
  • Акумуляторна ланцюгова пила, як-от AL-KO CS 4030, працює без дротів та викиду шкідливих речовин. Актуальний ступінь заряду акумулятора можна зручно зчитати натисканням кнопки, а завдяки літій-іонній технології в будь-який час, за потреби, знову швидко зарядити.

Як запустити мотопилу?

Під час запуску бензинової мотопили її ставлять на землю та міцно утримують (пилковий апарат має бути вільний). Вимикач поруч із задньою ручкою – це як замок запалювання в автомобілі. В положенні «І» пила працює, а в положенні «О» (STOP) – вимкнена. У добре налаштованої сучасної пили мотор запускається максимум після 3 ривків шнура стартера.

Іще простіше запускається електропила. Відпустіть гальмівний ланцюг, утримуйте кнопку блокування та одночасно натисніть перемикач «увімкнено-вимкнено». Під час роботи можна відпустити кнопку блокування, однак перемикач «увімкнено-вимкнено» має залишатися активованим.

Як тримати мотопилу?

Мотопилу завжди треба тримати двома руками, щільно обхопивши великими пальцями руків’я та ручку. Так ви підстрахуєте себе під час роботи з інструментом. Ланцюгова пила повинна за можливості на щось спиратися (на стовбур або опорну балку). Опора підвищує безпеку та полегшує статичну роботу.

Читайте також: 4 садових інструменти, які стануть у пригоді під час кризи

Положення тіла під час роботи з ланцюговою пилою має бути надійним і стабільним. Передня нога в жодному разі не повинна знаходитися на лінії різу.
Положення тіла під час роботи з ланцюговою пилою має бути надійним і стабільним. Передня нога в жодному разі не повинна знаходитися на лінії різу.

Положення тіла під час різання

Основне положення під час різання мотопилою слід вибирати так, щоб тіло, за можливості, не могло втратити рівновагу через поштовхи інструмента в процесі роботи. Для стійкого і надійного положення ноги мають бути зміщені вбік і знаходитись на відстані одна від одної. Проте ліва нога не може знаходитися перед лінією передньої ручки. Не тримайте голову над ланцюгом і шиною, а змістіть її в бік. Також не використовуйте мотопилу на сходах або деревах.

Рекомендовані моделі сумісної гарнітури для мотопил доступні в інтернет-магазині AL-KO.
Рекомендовані моделі сумісної гарнітури для мотопил доступні в інтернет-магазині AL-KO.

Запобіжне гальмо

Ланцюг пили рухається відносно маленького прямо-привідного колеса. Барабан ззаду ланцюгового колеса обрамований стяжною стрічкою – гальмівним ланцюгом, який охоплює барабан під час спуску передньої гальмівної ручки і миттєво зупиняє пилу.

Читайте також: Універсальна мультисистема AL-KO: один інструмент – багато можливостей

Натягування ланцюга

Між двома кріпильними болтами або з боку зірочки захований натяжний гвинт, за допомогою якого прямошліцевою викруткою натягується ланцюг. Для цього спершу треба злегка відпустити обидві гайки. Більшість електропил AL-KO мають швидкозатискний пристрій, за допомогою якого ланцюг можна натягувати і налаштовувати без використання інструменту.

Змащування шини і ланцюга

Спереду на пилці знаходиться бак із мастилом для ланцюга, оскільки пиляти без мастила означає швидку «смерть» для шини і ланцюга. Ланцюгові пили AL-KO мають частково автоматичне змащування ланцюга, а також регулятор, щоб налаштовувати об’ємну витрату мастила.

Робота з ланцюговою пилою вимагає уваги і використання спеціального спорядження.
Робота з ланцюговою пилою вимагає уваги і використання спеціального спорядження.

Правильний захисний одяг

До того як розпочати роботу, ви повинні правильно одягнутися! Захист голови, очей, вух, рук і ніг – обов’язковий. Для зони голови використовують каску із козирком і спеціальні навушники, які захищають від шуму, гілок і скалок, що розлітаються навколо. Також під час роботи з мотопилою знадобляться захисні штани від порізів.

Очищення мотопили

Регулярне чищення мотопили від засохлого та стійкого бруду – обов’язкове. Робіть це після кожного застосування. За потреби ослабте напруження ланцюга та надягніть захист ланцюга на ніж. Дуже важливо, щоб ланцюг завжди був оптимально заточений. Нагострити інструмент можна самостійно за допомогою відповідного заточувального набору. Проте спочатку варто ознайомитися з інструкцією. Після кожного застосування ланцюгової бензомоторної пили потрібно також чистити повітряний фільтр, мастильний шланг, напрямну шину та циліндричні ребра жорсткості. Як правило, якщо дотримуватися плану техобслуговування, наведеного в інструкції з експлуатації, турбуватися про стан мотопили не буде потреби.

Очищення і обслуговування мотопили слід проводити після кожного використання.
Очищення і обслуговування мотопили слід проводити після кожного використання.

Транспортування пили

Під час транспортування мототехніки слід поставити на землю двигун пристрою та накласти гальмівний ланцюг. Якщо планується перевезення пили на великі відстані, крім іншого, потрібно встановити захист ланцюга.

Купити мотопилу можна в нашому інтернет-магазині, де ви знайдете великий вибір електричних, акумуляторних і бензинових пил.