Корисні поради AL-KO: що потрібно знати, щоб зрубати дерево

Корисні поради AL-KO: що потрібно знати, щоб зрубати дерево

Тема вирубки дерев піднімає багато різних запитань, і ми зібрали для вас корисну інформацію про це. Дізнайтеся, на що важливо звернути увагу, якщо виникла потреба зрубати дерево.

Рубати дерева – це небезпечна робота. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще скористайтеся допомогою фахівця. Крім того, важливо розуміти, що гарна підготовка при цьому – це вже половина справи. Розглянемо, які ж фактори треба взяти до уваги, щоби все пройшло вдало.

Увага! Для вирубки дерева в лісі вам потрібно отримати офіційний дозвіл, інакше вам загрожує штраф.

Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще звернутися до фахівця.
Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще звернутися до фахівця.

1. Надягніть захисний одяг

Перед тим як розпочати роботу, вдягніть спеціальне спорядження. У разі будь-якої небезпечної діяльності важливо мати якісний захисний одяг. Він не повинен обмежувати ваші рухи під час роботи і бути функціональним. Рекомендовано використовувати:

 • захист для голови та очей;
 • захисні рукавички;
 • куртку для роботи в лісі;
 • захисні штани від порізів ланцюговою пилою;
 • захисні чоботи.

Читайте також: Огляд ланцюгових пил: садова техніка AL-KO в інтерв’ю з майстром по дереву

2. Ознайомтеся з інструментом

Для зрубування дерева потрібен важкий інструмент, і його використання може бути небезпечним. Тому необхідно вміти працювати з ланцюговою пилою або сокирою. Корисну інформацію щодо застосування ланцюгової пили ви знайдете у відповідному розділі блогу та інтернет-магазину.

3. Забезпечте великий вільний простір

Уже перший зріз пилою робить дерево нестабільним і може привести до його падіння. Щоб гарантувати безпеку для вас і оточуючих людей під час роботи, слід взяти до уваги наступне.

 • На дорозі або стежці потрібно поставити огорожу, а ще краще – зробити попереджувальну табличку. Небезпечною зоною вважається площа, обмежена 1,5-кратною висотою дерева.
 • Перевірте вашу зону безпеки і можливості відступу у непередбачуваній ситуації. Приберіть всі предмети, через які можна спіткнутися, наприклад камені або гілки.
 • Якщо дерево росте на ділянці, перевірте, чи не знаходяться в напрямку його падіння будівлі або автомобілі.

Читайте також: Мотопила AL-KO: рекомендації щодо безпечної роботи з ланцюговою пилою

4.  Огляньте стан дерева

Для тих, хто багато працює з деревиною ми рекомендуємо потужну ланцюгову пилу solo by AL-KO 6646.
Для тих, хто багато працює з деревиною ми рекомендуємо потужну ланцюгову пилу solo by AL-KO 6646.

Під час огляду дерева варто оцінити, чи є хоч мала ймовірність, що через свій стан або особливості росту воно може впасти у непередбачуваному напрямку.

Можливі такі проблемні випадки:

 • Дерево росте в положенні, яке протилежне напрямку падіння.
 • Ріст коренів посилюється в напрямку падіння, і це може завдати шкоди.
 • Ріст гілля спрямований у бік, який протилежний напрямку падіння.
 • Дерево виросло криво і має переваження в одному напрямку.

Увага! Також з’ясуйте, чи не росте дерево під напругою. Воно не криве? У нього одностороння крона? Чи багато сухої деревини в кроні? У такому разі може виникнути загроза життю, а отже, цю справу краще доручити фахівцям. Крім того, попередньо приберіть всі слабкі і сухі гілки, щоб вони не звалилися на вас під час роботи.

Обов’язково вдягніть необхідні засоби індивідуального захисту.
Обов’язково вдягніть необхідні засоби індивідуального захисту.

5. Як зрубати дерево?

Наведемо покрокову інструкцію, як правильно зрубати дерево.

 • За допомогою підпилу визначте запланований напрямок падіння дерева. Для цього зробіть, наприклад ланцюговою пилою solo by AL-KO, на торці стовбура (найнижча чверть дерева) горизонтальний розріз в напрямку падіння дерева. Він може охоплювати аж до однієї чверті товщини дерева.
 • Потім розріжте верхню площину підпилу так, щоб з’єднати горизонтальний пропил косим надрізом з кутом у 45° і звільніть клин із стовбура.
 • Тепер зробіть основний пропил між основою підпилу та верхньою площиною підпилу на іншому боці дерева. Він повинен підійти настільки до підпилу, що залишиться лише тонка перемичка –шарнір (недопил).
 • Вбийте клин у пропил, оскільки через вагу дерева він може закритися. За допомогою кількох ударів по клину спровокуйте падіння дерева.

Обладнання і садові інструменти для надійної та успішної роботи ви знайдете в інтернет-магазині AL-KO.