Гідравлічний дровокол AL-KO: ідеальний помічник в заготівлі дров

Гідравлічний дровокол AL-KO: ідеальний помічник в заготівлі дров

Якщо будинок обігрівається дровами і домочадці готують їжу на дров’яній печі, а вечорами люблять зібратися біля каміна, то заготівля палива стає важким випробуванням для глави сім’ї. Щоб не переплачувати за готові дрова, але і не віддавати всі сили роботі з сокирою, доцільно купити гідравлічний дровокол.

Підвищеним попитом в українських споживачів користується побутовий дровокол AL-KO. Це справжній залізний дроворуб. Він зручний в експлуатації, простий в обслуговуванні, невтомний і компактний.

Дровокол AL-KO зручний в експлуатації, простий в обслуговуванні і компактний.
Дровокол AL-KO зручний в експлуатації, простий в обслуговуванні і компактний.

Будова і принцип роботи електричного дровокола

Електричний дровокол складається із наступних компонентів:

 • станина (рама, основа),
 • електромотор,
 • гідравлічний насос,
 • гідравлічний циліндр,
 • бак із оливою,
 • напрямні,
 • клиноподібний ніж,
 • система управління і безпеки.
Додаткова насадка на лезо дровокола.
Додаткова насадка на лезо дровокола.

Для зручності експлуатації машина комплектується опорними ніжками та колесами.

Електродвигун запускає в роботу гідравлічну систему. Під тиском оливи циліндр надає рух упору або ножу. Цурка притискається до леза ножа і розколюється надвоє. Додатково можна придбати насадку, що розколює заготовки на чотири частини.

Дровокол управління

Якщо цурка занадто тверда, сукувата, кручена, докладеного зусилля може бути недостатньо для розколювання. Тоді циліндр зупиняється, двигун знижує оберти і не перегрівається.

Управляти гідравлічним дровоколом слід одночасно двома руками. Одна вмикає двигун, друга – пружинний важіль гідроциліндра. Блок управління знаходиться в протилежному від ножа кінці станини. Таким чином, ймовірність травми під час роботи зводиться практично до нуля.

Дровокол AL-KO: переваги

Німецькі дровоколи Україна вибирає за їхню надійність, економічність та практичність. Наведемо ключові аргументи на користь цієї техніки.

 • Мінімум фізичних зусиль. Навантаження на спину і руки – лише вага чурбака. Керування в положенні стоячи.
 • Висока продуктивність. На перший погляд процес проходить повільно і в короткий проміжок часу сокирою можна нарубати більше полін. Але на довгому часовому відрізку людина втомлюється, сповільнюється, зупиняється. А ось механізм працює безперервно, роблячи за день те, на що дроворубові знадобиться тиждень.
 • Гідравлічний колун простий за влаштуванням, тому рідко ламається й швидко ремонтується.
 • Агрегат розколює надвоє колоди діаметром до 250 мм. Товсті заготовки наколюються. Щоб розщепити їх, доводиться кілька разів перевертати цурку на станині.
 • Дровокол електричний не вимагає спеціальних навичок роботи. Досить діяти за інструкцією і дотримуватися техніки безпеки.
 • Після закінчення заготівлі дров пристрій легко скласти та під час зберігання він не займає багато місця.
 • Доступна ціна, а модельний ряд дозволяє підібрати агрегат, відповідний за продуктивністю та вартістю.

Читайте також: Корисні поради AL-KO: як використовувати зелені відходи

Види дровоколів AL-KO

За типом конструкції розрізняють такі види дровоколів.

 • Горизонтальні дровоколи. По столу переміщується каретка з упором, що просуває цурку до ножа. Система управління встановлена на корпусі. Довжина колод обмежена. Так, у станину дровокола AL-KO LSH 370/4 можна помістити цурку завдовжки до 370 мм, а LSH 520/5 і KHS 5204 працюють із відрізками до 520 мм.
Упор просуває цурку по столу до ножа.
Упор просуває цурку по столу до ножа.
 • Вертикальні дровоколи. Колоду встановлюють комлем на підставку, а гідравлічна система зверху підводить до нього ніж. У вертикальному стані заготовка утримується рухливими затискачами, на яких встановлені обидві кнопки управління. Моделі AL-KO LSV 550/6 і AL-KO LSV 560/8 колють колоди довжиною до 550 мм. Моделі LHS 6000, LHS 7000 працюють із цурками до 1040 мм.
Колоду поміщають на підставку, ніж підводиться зверху.
Колоду поміщають на підставку, ніж підводиться зверху.

Вибір моделі дровокола

Виходячи з потреби в дровах, купити дровокол можна з мінімальним енергоспоживанням або більш потужний. Короткі полінця з хвойних і плодових дерев використовують для розпалювання вугільних печей. Їх потрібно не багато, тому підійде дешевий дровокол AL-KO LSH 370/4 із потужністю двигуна 1500 Вт. Він коле деревину з силою 4 т і працює за напруги до 230 В.

Від побутової мережі працюють моделі AL-KO KHS 5204 і LSH 520/5 із двигуном потужністю 2200 Вт й силою тиску 5 т. Вони справляються з березою, дубом. Їх купують, якщо в будинку є камін, часто використовується кам’яна піч барбекю або яма для багаття. Якщо купити несортову паливну деревину і розпиляти колоди мотопилою на заготівки потрібної довжини, можна істотно заощадити бюджет на паливо.

У вертикального дровокола AL-KO LSV 550/6 з двигуном 2700 Вт сила розколювання становить 6 т. А у LSV 560/8 – 8 т. Потужність його двигуна 3300 Вт, працює від змінного струму до 400 В. Ця техніка використовується на малих і середніх підприємствах.

Купити надійний дровокол в Україні можна в офіційному магазині AL-KO. Тут ви придбаєте оригінальну техніку німецького виробництва з гарантійним сертифікатом на 3 роки.

Телефонуйте, консультуйтеся і купуйте ефективні дроворуби в AL-KO!

Dmytro Romanchenko

Керівник відділу електронної комерції представництва АЛ-КО в Україні.

Залишити відповідь