3 види заглибних насосів AL-KO: вибираємо пристрій для відкачування води

3 види заглибних насосів AL-KO: вибираємо пристрій для відкачування води

Заглибні насоси для чистої або брудної води незамінні для життя в приватному будинку. Вони стануть в пригоді для влаштування системи поливу з використанням дощової або криничної води, дозволять наповнити резервуар, осушити затоплений підвал, відкачати воду з басейну і навіть прийдуть на допомогу в організації автоматичної подачі води зі свердловини.

Окрім поверхневих насосів, які встановлюють у сухому безпечному місці і які працюють, коли шланг опускають у воду, компанія AL-KO випускає кілька лінійок заглибних насосів. Конструкція і принцип дії цих пристроїв відрізняються тим, що тут у воду занурюють не прийомний шланг, а сам насос –  цілком або частково. Таким чином для роботи насоса потрібне підключення тільки одного – напірного шланга.

Заглибний насос для чистої води – ідеальне пристосування для подачі рідини з колодязя

Живлення електродвигуна насоса здійснюється через електричний кабель. Для роботи під водою пристрої оснащені високоякісною ізоляцією і надійною керуючою електронікою, а корпус виконаний із міцних і стійких до корозії матеріалів – армованого скловолокном поліпропілену або нержавіючої сталі. Заглибні насоси розраховані на перекачування води різного ступеня чистоти, проте не призначені для того, щоб качати сольові розчини, а також агресивні і легкозаймисті рідини.

Качаємо чисту і брудну воду

Дренажний насос знадобиться для відкачування затопленого котловану

Заглибні насоси – це велика категорія пристроїв, до якої відносять кілька приладів різного типу. Вони можуть мати універсальне або вузьке призначення.

  • Насоси для чистої води використовують для подачі рідини, в якій допускається присутність твердих частинок та інших включень діаметром не більше 5 мм. Саме ці пристрої зазвичай називають класичними «заглибними насосами», і їх часто застосовують не тільки для відкачування рідини з резервуарів, а й для подачі підземної води – зі свердловин або колодязів.
  • Насоси для брудної води інакше називають «дренажними насосами». Вони розраховані на перекачування рідини, що містить тверді частинки діаметром до 30-38 мм. Їхнє призначення розширено завдяки можливості відкачування затоплених об’єктів – підвалів, підземних гаражів, котлованів. Деякі насоси для брудної води призначені спеціально для відкачування стічних вод.

Вода з відкритих джерел – озер, річок і ставків – відповідає описаним вимогам, і для її перекачування часто застосовують заглибні і дренажні насоси AL-KO. Однак потрібно враховувати, що ці пристрої не розраховані на перекачування рідини, яка містить суспензію піску.

Піщинки – це абразивний матеріал, який впливає на гумові ущільнювачі й інші комплектувальні насоса, прискорюючи вироблення пристрою. Тому перекачування брудної води потрібно проводити, дочекавшись осідання суспензії.

Читайте також: 3 види насосів: як вибрати пристрій для поливу і водопостачання

Інша особливість класичних заглибних і дренажних насосів у тому, що вони не розраховані на створення тиску, а орієнтовані на збільшення продуктивності. Ці пристрої можуть подавати воду з глибини 5-7 м і створюють напір водяного стовпа висотою до 6-11 м.

Мінімальний рівень відкачування води для різних моделей – від 3 до 30 мм

Продуктивність насосів – від 6 500 до 20 000 л/год. Мінімальний рівень поверхневого всмоктування у насосів для чистої води – всього 3 мм. Пристрої оснащені універсальним з’єднувачем для підключення шлангів різного діаметра. Під час організації поливу за допомогою насоса потрібно розуміти, що воду доведеться використовувати в ручному режимі – самопливом.

Напірні заглибні насоси

Окремо варто виділити заглибні насоси високого тиску. На відміну від класичних заглибних насосів напірні моделі AL-KO оснащені багатоступеневим механізмом, який здатний піднімати воду на висоту до 30-55 м, тобто вони створюють тиск у 3-5,5 бар.

Заглибний напірний насос – чудовий інструмент для організації напівавтоматичної системи поливу

Використовують такі пристрої тільки для чистої води – колодязної, свердловинної або дощової. Такий насос можна опустити на глибину 7-10 м і підключити до напівавтоматичної системи поливу з напірними зрошувачами.

За аналогією з поверхневими приладами, напірні заглибні насоси AL-KO можна оснастити гідроконтролером (арт. 112478) з реле тиску та вбудованим зворотним клапаном і перетворити пристрій на насосну станцію для живлення, наприклад, домашнього водопроводу.

У лінійці заглибних насосів AL-KO є семиступеневий свердловинний напірний насос

Автоматична робота насоса

Велика частина заглибних насосів для чистої і брудної води, включаючи заглибні напірні насоси, укомплектована спеціальним вимикачем у вигляді поплавця. Він вимикає пристрій, якщо вода в резервуарі опускається нижче певного рівня. Зручно застосовувати поплавковий вимикач і для налагодження автоматичного відкачування затоплених місць. Поступово спливаючи, поплавок самостійно ввімкне насос, і затоплений простір буде відкачано без участі людини.

Читайте також: Садові насоси та насосні станції AL-KO: використовуйте воду раціонально

Проте поплавковий вимикач має певний поріг спрацьовування і до того ж може зачепитися за якийсь плаваючий предмет і не вимкнути насос автоматично. Частково це питання можна вирішити, встановивши заглибний пристрій у спеціальний технологічний приямок, який нерідко передбачають у підвалах і льохах на випадок затоплення. Але іноді пристрої оснащують не поплавком, а регульованим сенсором.

Як вибрати заглибний насос

Будь-який насос вибирають, оцінюючи його характеристики напору (тиску) і витрат (продуктивності). При цьому потрібно враховувати, що максимальну продуктивність насос має, коли висота водяного стовпа 0 м. А у результаті підйому води до максимально можливого рівня продуктивність падає до нуля. Тобто, чим вище насос піднімає воду, тим сильніше він втрачає продуктивність.

Наприклад, дренажний насос для стічних вод AL-KO Drain 20000 HD має максимальний напір 10 м і максимальну продуктивність 20 000 л/год. На висоті 2 м значення продуктивності складе 18 000 л/год., а на висоті 8 м – 6 000 л/год.

Читайте також: Ставок за вихідні: як зробити штучне водоймище з пластикової ємності

Вибрати і замовити заглибний насос AL-KO можна на сторінках офіційного інтернет-магазину.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь