Корисні поради AL-KO: природна боротьба із водоростями у ставку

Корисні поради AL-KO: природна боротьба із водоростями у ставку

Літо – це час, коли майже в кожній водоймі, якщо немає регулярного догляду та довго триває спека, виникає проблема із водоростями. Вони швидко розмножуються, що загрожує життю ставка. Як боротися із появою водоростей, ви дізнаєтеся з наступних рекомендацій.

Порада 1. Беріть до уваги розмір і тінисте розташування ставка перед улаштуванням

Для того щоб від самого початку виключити надмірне утворення водоростей, повинен бути вибраний відповідний розмір ставка. Тільки коли він досить великий, вода не може дуже швидко прогріватися, і досягається біологічна рівновага, що ускладнює ріст водоростей. Ще один момент – розташування водойми у надто сонячному місці. Тут для затінення підходять рослини із плаваючим листям, такі як латаття, лотос, болотоцвіт і жабурник. Рослини, що ростуть під поверхнею води, наприклад пухирчатка чи елодея, мають очищувальний ефект.

Циркуляція води за допомогою каскадів і фонтанчиків допомагає зберігати біобаланс у водоймі.

Порада 2. Застосування природних борців із водоростями

Для того щоб побороти водорості у ставку природним шляхом, стануть у пригоді плаваючі рослини, які швидко розмножуються, такі як різак водяний, жабурник або ряска. Чим їх більше, тим менше поживних речовин можуть використовувати водорості для свого росту. Близько однієї третини площі має бути вкрито корисними рослинами.

Читайте також: Ставок за вихідні: як зробити штучне водоймище з пластикової ємності

Порада 3. Видалення водоростей

Швидко відкачати воду зі ставка допоможе заглибний насос AL-KO.

Появі водоростей сприяють тепло і велика кількість поживних речовин у воді. Висячі водорості встилають садовий став: густі, ватоподібні подушки ниткуватих водоростей дрейфують на плаву, міцно застрягають між рослинами і можуть по-справжньому заглушити водойму. Тому важливо регулярно видаляти їх, оскільки вони до того ж під час відмирання викидають у воду сполуки азоту. Наявність відмерлих водоростей ви впізнаєте за утворенням зеленкуватої піни. Найпростіший метод боротьби з ними – це прибирати вручну. За допомогою міцної палиці накручуйте ниткуваті водорості, як спагеті, а потім знімайте їх ногою.

Порада 4. Коли відкачувати воду

Якщо ставок уже сильно заглушений водоростями і при цьому утворився зелений килим із них на поверхні, допоможе тільки заміна води, щоби знову відновити баланс. Передусім виловіть сачком рибок із водойми. Потім поновіть воду, яку, наприклад, можна відкачати за допомогою заглибного насосу від AL-KO. При цьому, щоб ставок швидко досягнув біологічної рівноваги, залиште частину старої води. Далі необхідно почистити каміння і декорації. Тут водорості осідають в першу чергу та утворюють трав’янисті відклади. Після завершення робіт наповніть ставок чистою водою і знову запустіть рибок.

Читайте також: Садовий ставок власними руками: втілюємо мрію

Більше інформації про садові ставки ви знайдете на нашому сайті.

Залишити відповідь