Акумуляторна технологія AL-KO: як визначити ефективність акумуляторної техніки

Акумуляторна технологія AL-KO: як визначити ефективність акумуляторної техніки

Популярність акумуляторних інструментів зростає, і автономні пристрої на батареях сьогодні вибирають не тільки аматори, але і професійні садівники. Це й не дивно, можливості і потенціал акумуляторних пристроїв збільшуються, і виробники пропонують все ємніші моделі батарей, які відрізняються напругою живлення і ціною. Але як же визначити корисні властивості акумулятора під час вибору лінійки продуктів?

Головні переваги акумуляторних інструментів можна оцінити, якщо порівняти їхні переваги з бензиновою і електричною технікою.

  • На відміну від електроінструментів акумуляторні моделі працюють повністю автономно, без застосування подовжувачів. Плюс потенціал потужності такої техніки може бути вище електричної. А окремі акумуляторні інструменти можна навіть застосовувати під час дощу, що заборонено для електричних пристроїв.
  • На відміну від бензинової техніки акумуляторні пристрої не вимагають складного технічного обслуговування. Вони відрізняються більш тихою і чистою роботою без неприємного запаху і вихлопних газів. Хоча бензинова техніка на відміну від електричної завжди вважалася прерогативою професіоналів, потужні акумуляторні інструменти поступово з’являються і в ніші продуктивних професійних пристроїв.
Акумуляторна газонокосарка AL-KO 34.8 Li працює на двох 20-вольтових батареях Easy Flex.
Акумуляторна газонокосарка AL-KO 34.8 Li працює на двох 20-вольтових батареях Easy Flex.

Сучасні літій-іонні акумулятори не мають ефекту пам’яті і витримують широкий діапазон робочих температур – від +5 до +35 °C. Єдиним недоліком акумуляторних інструментів можна вважати порівняно високу ціну батарей.

Читайте також: Акумуляторна серія Easy Flex: топ-5 корисних аксесуарів для роботи в саду

Проте купівля навіть одного або двох акумуляторів відкриває можливість їхнього використання в парі з цілою лінійкою акумуляторних продуктів. Для тих, хто регулярно працює в саду, батареї стануть в пригоді для газонокосарок, кущорізів, ланцюгових пил, тримерів, садових пилососів й інших сумісних пристроїв.

У серію Easy Flex входить понад 10 корисних садових пристроїв побутового класу.
У серію Easy Flex входить понад 10 корисних садових пристроїв побутового класу.

3 лінійки акумуляторних інструментів AL-KO

Компанія AL-KO пропонує 3 лінійки акумуляторів, які сумісні з різними пристроями, придатними для побутових або професійних цілей.

Для техніки Energy Flex потрібні 40-вольтові акумулятори ємністю 4,0 або 5,0 А-год.
Для техніки Energy Flex потрібні 40-вольтові акумулятори ємністю 4,0 або 5,0 А-год.
  • Серія Easy Flex на базі літій-іонних акумуляторів з напругою живлення 20 В розрахована на аматорське використання на невеликих ділянках. Ємність батарей – 2,5 або 5,0 А-год., акумулятори важать, відповідно, 350 і 650 г. До повної ємності батарею Easy Flex можна зарядити всього за 50 хвилин. У разі заряджання двох акумуляторів в подвійному зарядному пристрої доведеться чекати 2,5 години. Близько десятка інструментів цієї серії, включно з газонокосаркою, яка поставляється з двома акумуляторами і подвійним зарядним пристроєм, відрізняються доступною ціною, хорошою продуктивністю і простотою застосування.
  • Серія Energy Flex на базі літій-іонних акумуляторів з напругою живлення 40 В пропонує більш високу потужність і більшу різноманітність садової техніки для середніх або великих ділянок. Ємність акумуляторів – 4,0 або 5,0 А-год., час зарядки – 1,5-2 години. Газонокосарки з лінійки Energy Flex теж продаються в комплекті з акумулятором. Решту пристроїв можна купити в пару до газонокосарки без батареї або придбати додатково акумулятор і зарядний пристрій. Для зручності користування технікою Energy Flex передбачений пояс для зовнішнього акумулятора з адаптером для підключення до садового обладнання.
  • Серія Power Flex із акумуляторами на 42 В – це професійна лінійка продуктів. Максимальна продуктивність сумісної техніки solo by AL-KO забезпечується завдяки масивній батареї ємністю 7,5 А-год. Час зарядки акумулятора – близько 2,5 годин. Надійні пристрої Power Flex розраховані на використання на великій площі, причому водонепроникний корпус акумулятора дає можливість працювати навіть під час дощу. Для полегшення роботи з переносними пристроями тут передбачений плечовий ремінь із сумкою для акумулятора.

Читайте також: Дружна родина: акумуляторні інструменти із серії EnergyFlex

Істотно полегшує роботу зовнішній пояс для акумуляторів Energy Flex із адаптером для підключення до садового обладнання.
Істотно полегшує роботу зовнішній пояс для акумуляторів Energy Flex із адаптером для підключення до садового обладнання.

Читайте також: Серія EnergyFlex: 10 важливих питань про акумуляторну технологію AL-KO

Як визначити ефективність акумуляторної техніки

Сьогодні у продажу є чимало видів акумуляторних садових пристроїв, які працюють від батарей із різною напругою живлення. Причому деякі виробники навіть використовують більші цифри напруги живлення в якості маркетингового аргументу на користь своєї продукції.

Акумулятори Easy Flex і Energy Flex відрізняються не тільки розміром і ємністю, але і напругою живлення, а отже і обсягом енергії.
Акумулятори Easy Flex і Energy Flex відрізняються не тільки розміром і ємністю, але і напругою живлення, а отже і обсягом енергії.
Для професійного використання застосовують техніку з акумуляторами Energy Flex і Power Flex.
Для професійного використання застосовують техніку з акумуляторами Energy Flex і Power Flex.

Але потрібно розуміти, що напруга живлення акумуляторів, виміряна в вольтах, сама по собі нічого не говорить про потужність і продуктивність батарей. Ефективність визначається обсягом енергії акумулятора, який вимірюється в ват-годинах. І щоб дізнатися цей обсяг, потрібно помножити ємність акумулятора в ампер-годинах на напругу живлення в вольтах і врахувати ККД.

Обсяг енергії акумуляторів AL-KO становить:

Збільшення потужності акумуляторної техніки через збільшення напруги живлення вище 40-42 В призводить до невиправданого ускладнення електричних схем пристроїв. А це зі свого боку збільшує вартість і вагу приладів і одночасно знижує надійність і довговічність пристосувань. Під час визначення електричних параметрів батарей компанія AL-KO зупинилася на найбільш ефективному співвідношенні обсягу енергії, ваги та вартості пристроїв.

Читайте також: Легкість у новому вимірі: пояс для акумуляторів Energy Flex та Power Flex

Купити акумуляторні пристрої з серії Easy Flex, Energy Flex і Power Flex можна в офіційному інтернет-магазині AL-KO та у дилерів компанії.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь