AL-KO Smart Garden: цифрова система «розумний сад» на вашій ділянці

AL-KO Smart Garden: цифрова система «розумний сад» на вашій ділянці

Цифрові технології все глибше проникають у наше повсякдення. І популярна концепція «розумний дім» поступово перетворюється з вимислу фантастів і шалено дорогої іграшки на звичні і цілком доступні пристрої, які полегшують наше життя. Компанія AL-KO пропонує винести інтелектуальні рішення за межі котеджу і скористатися зручною системою «розумний сад». Для цього достатньо придбати сучасний робот-газонокосарку Robolinho® з маркуванням W і встановити відповідне програмне забезпечення на гаджет.

Система «розумний сад» працює за тими ж принципами, що й інтелектуальні рішення, які об’єднуються концепцією «розумний дім». Для цього інтелектуальну садову техніку та інші пристрої об’єднують у комп’ютерну мережу. Роботою системи керує програмне забезпечення, що дозволяє садовим пристосуванням автоматично змінювати свій стан залежно від заданих параметрів і умов навколишнього середовища.

Система «розумний сад» AL-KO Smart Garden дозволяє інтелектуально керувати роботами і дає можливість автоматизованого сервісного обслуговування садових пристроїв.
Система «розумний сад» AL-KO Smart Garden дозволяє інтелектуально керувати роботами і дає можливість автоматизованого сервісного обслуговування садових пристроїв.

Управління садовою технікою – не тільки роботами-газонокосарками Robolinho®, але й іншими пристроями (включаючи, наприклад, насоси системи поливу) – відбувається бездротовим способом. Для цього досить використати домашню бездротову мережу Wi-Fi і безкоштовну програму для операційних систем iOS і Android – AL-KO inTOUCH Smart Garden.

Читайте також: Роботи-газонокосарки Robolinho®: 6 автономних моделей для різних ділянок

Дистанційне керування садовою технікою можливе через інтернет, а також за допомогою голосових команд. Для цього робот-газонокосарку Robolinho® потрібно підключити до хмарного сервісу AL-KO Smart Cloud. Програмний інтерфейс IFTTT (абревіатура від англ. «If This Then That» – «Якщо щось сталося, зроби те-то») дозволить зв’язати робот-газонокосарку Robolinho® з різними пристроями і вебсервісами, як-от програма Google Асистент. Управління роботом у цьому разі відбувається за принципом реакції («виконання дії») на певну подію («тригер»).

Налаштування газонокосарок можна змінити за допомогою програми AL-KO inTOUCH Smart Garden, яка працює на платформах iOS і Android.
Налаштування газонокосарок можна змінити за допомогою програми AL-KO inTOUCH Smart Garden, яка працює на платформах iOS і Android.

Датчики і сенсори: базова автоматизація роботи газонокосарок Robolinho®

Мінімальна автоматизація роботи газонокосарок Robolinho® можлива і без налаштування додаткового програмного забезпечення. Для цього використовуються можливості самого робота, а також датчики і сенсори, якими оснащені пристрої.

Для того щоб почати роботу Robolinho®, необхідно встановити базову станцію і задати зону косіння за допомогою обмежувального кабелю. Потім користувач повинен встановити час протягом тижня, коли пристрій може косити газон, і стартові точки початку косіння. Надалі Robolinho® буде самостійно вибирати час роботи, ретельно викошуючи всю відведену йому площу ділянки. У разі падіння рівня заряду акумулятора пристрій буде самостійно повертатися на базову станцію для підзарядки.

Читайте також: Розумні косарки Robolinho®: вибір і підключення роботів для стрижки газону

Рішення нестандартних ситуацій під час роботи забезпечують додаткові датчики і сенсори, якими оснащені газонокосарки:

  • датчик підйому миттєво зупинить ножі Robolinho® у разі підняття корпусу;
  • датчик виявлення перешкод розверне Robolinho® у разі контакту корпусу газонокосарки з зовнішнім об’єктом;
  • датчик нахилу розверне газонокосарку, якщо пристрій почне підніматися по схилу, крутизна якого вище допустимого;
  • датчик дощу, який встановлений лише на деяких пристроях, спрямує газонокосарку на базову станцію відразу, як тільки почнеться дощ.
Газонокосарка сама вибирає час косіння в рамках встановленого діапазону роботи.
Газонокосарка сама вибирає час косіння в рамках встановленого діапазону роботи.

Розумні сценарії роботи садової техніки AL-KO

Інтерфейс IFTTT зв'яже робот-газонокосарку Robolinho® з різними пристроями і вебсервісами.
Інтерфейс IFTTT зв’яже робот-газонокосарку Robolinho® з різними пристроями і вебсервісами.

Розширені можливості управління роботом-газонокосаркою Robolinho® забезпечуються інтелектуальними сценаріями роботи з використанням програмного інтерфейсу IFTTT. Причому в системі «розумний сад» AL-KO можливі два варіанти реалізації інтелектуальних сценаріїв з різною черговістю зміни станів техніки:

  • зміна стану робота Robolinho® після отримання сигналу («тригера») від іншої програми або пристрою;
  • зміна стану зовнішньої програми або пристрою після того, як Robolinho® досягне певного заданого користувачем стану.

Наприклад, робот-газонокосарка Robolinho® може зупинити косіння, коли йому прийде сигнал від онлайнової метеослужби, яка прогнозує дощ, або від розумного програматора системи поливу, який запланував зрошення. Або, припустимо, пристрій повернеться на базову станцію, коли датчик присутності на ділянці зафіксує рух людей або тварин на газоні. Через час після цих подій пристрій сам повернеться до роботи і заново скоректує графік стрижки газону з урахуванням пропущеного часу.

Читайте також: Роботи Robolinho® 500, 700 і 1200: ідеальні для відмінного догляду за вашим газоном

Голосове управління роботом Robolinho®

Командувати роботою пристрою можна за допомогою голосового помічника Google Асистент або пристрою Amazon Alexa. Для цього потрібно сполучити ваш смартфон або помічник Amazon Alexa і узгодити управління роботом.

Управління інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом AL-KO inTOUCH Smart Garden не викликає складнощів.
Управління інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом AL-KO inTOUCH Smart Garden не викликає складнощів.

В результаті планувати роботу Robolinho® або зупиняти косіння, якщо починається дощ, можна без використання датчиків, кнопок і сенсорних клавіш. Достатньо озвучити голосову команду, і пристрій самостійно змінить режим функціонування.

Вибрати й купити роботи-газонокосарки Robolinho® можна в інтернет-магазині AL-KO. Для налаштування інтелектуальних можливостей AL-KO Smart Garden рекомендуємо звертатися до авторизованих дилерів компанії.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.