Система поливу на ділянці: 3 лінійки садових шлангів AL-KO

Система поливу на ділянці: 3 лінійки садових шлангів AL-KO

Полив садових рослин – газону, плодових дерев, чагарників і городніх грядок – у нашому кліматі обов’язковий. Без регулярного зволоження ґрунту отримати гарні садові культури і виростити великий урожай овочів і фруктів не вдасться. І найпростіший інструмент для цього – це ручна система поливу з використанням сучасних шлангів.

Незважаючи на нестабільний клімат і зміни умов навколишнього середовища, які ми бачимо останнім часом, спостерігається очевидна тенденція підвищення середньодобових температур протягом року. Нарівні з проливними дощами, які заливають Україну на початку літа, в пік спеки температура все частіше піднімається вище +35 ˚C. З урахуванням мінімальної вологості повітря це серйозно пригнічує рослини, адже в спекотні дні нерідко може навіть не випадати ранкова роса.

Для ніжних садових культур, трав’янистих рослин і газону навіть один день без вологи обертається стресом. І тому полив садової ділянки для більшості з нас стає обов’язковим заходом. В середньому на 1 м² саду рекомендовано вносити від 10-15 до 20 л води за один раз, приділяючи особливу увагу молодим рослинам і свіжим посадкам. Причому зрошувати сад рекомендується в ранкові або вечірні години, щоб змочити весь верхній шар ґрунту і одночасно уникнути швидкого випаровування вологи і опіку листя.

Для зрошення саду зручно використовувати поверхневий або занурювальний насос.
Для зрошення саду зручно використовувати поверхневий або занурювальний насос.

Ручна система поливу

Для організації найпростішого поливу саду достатньо набору гнучких шлангів із насадками у вигляді ручних або напівавтоматичних дощовиків. За необхідності відрізки шлангів скріплюють між собою муфтами і конекторами, а для з’єднання з водопровідним краном використовують стандартний штуцер. Довгі шланги для зручності намотують на спеціальну котушку.

Така система недорога і зручна тим, що не вимагає складного технічного обслуговування і консервації на зиму. В кінці сезону з шлангів просто зливають воду і прибирають їх у господарський блок або сарай.

Читайте також: 3 види насосів: як вибрати пристрій для поливу і водопостачання

Як вибрати шланг для ручної системи поливу

Садові шланги виробляють із полімерних матеріалів, які по-різному витримують дію кисню, сонячного ультрафіолету і перепадів температур. Недорогі одношарові шланги досить швидко втрачають еластичність і тріскаються в місцях перегину, і тому для поливу краще використовувати багатошарові вироби з діагональним армуванням. Вони набагато краще витримують механічні впливи і довговічніші. Наявність армування зменшує схильність шланга до деформацій і перекручення під тиском рідини.

Без регулярного зволоження ґрунту отримати врожай смачних овочів не вийде.
Без регулярного зволоження ґрунту отримати врожай смачних овочів не вийде.

Купувати шланг для ручної системи поливу найзручніше в бухтах довжиною 25 м або 50 м, підбираючи діаметр під перетин подавальної труби, комунікаторів і дощовиків. Найбільш поширені моделі шлангів мають перетин 1/2″, 3/4″ і 1″. При цьому вони можуть бути розраховані на різний тиск води, і цей параметр повинен перевищувати максимальний тиск у системі подачі рідини.

І, нарешті, ще один важливий критерій вибору садових шлангів – екологічність. Вони не повинні містити небезпечних речовин, як-от свинець, кадмій або барій.

Читайте також: Садові насоси та насосні станції AL-KO: використовуйте воду раціонально

3 лінійки садових шлангів AL-KO

Шланги продаються у вигляді бухт довжиною 25 м або 50 м.
Шланги продаються у вигляді бухт довжиною 25 м або 50 м.

Цього року компанія AL-KO представила кілька нових моделей садових шлангів, які мають тришарову структуру з текстильним перехресним армуванням. Вироби забезпечені підвищеним захистом від стирання і сонячного ультрафіолету. Внутрішній шар охороняє шланг від появи водоростей, а самі вироби сірого кольору відрізняються легкою вагою, відсутністю шкідливих речовин і здатністю чудово зберігати форму.

Садові шланги різного діаметру і довжини відрізняються робочим тиском і представлені у вигляді трьох лінійок виробів, які були розроблені в Італії:

  • садовий шланг Classic діаметром 1/2″, 3/4″ та 1″ і довжиною 25 м або 50 м витримує робочий тиск до 8 бар;
  • садовий шланг Comfort діаметром 1/2″, 3/4″ та 1″ і довжиною 25 м або 50 м витримує робочий тиск до 10 бар;
  • садовий шланг Premium діаметром 1/2″, 3/4″ та 1″ і довжиною 25 м або 50 м витримує робочий тиск до 21 бар.

Використання садових шлангів AL-KO можливе за температури від -10 ˚С до +40 ˚С. Гарантія на вироби Classic, Comfort і Premium становить, відповідно, 2, 10 і 15 років.

Замовити і купити садові шланги AL-KO можна на сторінках офіційного інтернет-магазину або у авторизованих дилерів компанії.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.

Залишити відповідь