Розумні косарки Robolinho®: вибір і підключення роботів для стрижки газону

Розумні косарки Robolinho®: вибір і підключення роботів для стрижки газону

Автоматичні акумуляторні газонокосарки Robolinho®, які випускають під марками AL-KO та solo by AL-KO, можуть самостійно доглядати за газонами площею до 20 соток. Вони забезпечують безвідходну стрижку трави та самі підстригають газон у межах встановленого діапазону часу. На догляд за роботом Robolinho® достатньо витратити всього кілька хвилин на тиждень, але перший запуск газонокосарки набагато складніший за перше використання колісної моделі.

Для того щоби правильно використовувати робот-газонокосарку Robolinho®, необхідно виконати низку підготовчих процедур:

 • встановити й під’єднати базову станцію;
 • задати периметр косіння трави за допомогою обмежувального кабелю;
 • правильно налаштувати пристрій.

Крім того, для правильної й надійної роботи характеристики робота-газонокосарки (насамперед рекомендована площа косіння) мають відповідати параметрам ділянки. А сам газон теж має відповідати певним вимогам. Йдеться передусім про форму та рельєф садової ділянки.

Ділянку й газон для використання робота Robolinho® потрібно попередньо підготувати.
Ділянку й газон для використання робота Robolinho® потрібно попередньо підготувати.

На відміну від вибору звичайної колісної газонокосарки, коли покупець порівнює безліч різноманітних характеристик, зокрема ширину косіння, потужність і тип двигуна, а також функціональність пристрою, вибір робота-газонокосарки Robolinho® – це більш формальна процедура.

Принципи вибору роботів Robolinho®

Частину ділянки, де ухил вище допустимого, необхідно буде виключити з зони косіння.
Частину ділянки, де ухил вище допустимого, необхідно буде виключити з зони косіння.

Для того щоби підібрати газонокосарку для автоматичної стрижки газону, краще звернутися до авторизованих дилерів компанії AL-KO. Сертифіковані спеціалісти не тільки допоможуть підібрати потрібну модель, але й проведуть установку та перше налаштування техніки, а також забезпечать сервісне обслуговування пристрою надалі.

У будь-якому разі під час вибору робота-газонокосарки Robolinho® враховують такі характеристики:

 • Максимальна площа косіння Robolinho® може сягати 2000 м2. У лінійці AL-KO та solo by AL-KO є роботи-газонокосарки, призначені для догляду за газоном площею 3, 5, 7, 12 і 20 соток, які відповідно маркуються як Robolinho® 300 E, 500 E, 500 W, 700 W, 1200 W і 2000 W.
 • Максимальний кут нахилу ділянки для моделі Robolinho® 300 E становить 30 %, а для інших пристроїв – 45 %. Це означає, що роботи зможуть стригти траву на ділянці, де перепад висот між сусідніми точками на відстані 1 м не перевищує висоту 30 і 45 см.
 • Функціональність газонокосарок відрізняється насамперед способом керування технікою. Налаштування моделей із «молодшої» лінійки, які марковані літерою «E», виконується за допомогою апаратних рішень на самому пристрої, а керувати розумними газонокосарками з маркуванням «W» можна також зі смартфона або планшета через домашню бездротову мережу Wi-Fi або інтернет-з’єднання та хмарний сервіс AL-KO Smart Cloud. Для цього використовують програму AL-KO inTOUCH, яку можна знайти в магазинах додатків App Store та Google Play.

Читайте також: Роботи-газонокосарки Robolinho®: 6 автономних моделей для різних ділянок

Для нормальної роботи Robolinho® базову станцію потрібно встановити точно за рівнем.
Для нормальної роботи Robolinho® базову станцію потрібно встановити точно за рівнем.

Оцінка ділянки для використання робота Robolinho®

Прокладання обмежувального кабелю роблять за годинниковою стрілкою.
Прокладання обмежувального кабелю роблять за годинниковою стрілкою.

Крім загальної площі й нахилу газону важливо оцінити всю ділянку загалом.

 • Форма ділянки. Роботи Robolinho® обладнані набором датчиків і сенсорів, які гарантують безпечну роботу пристрою. Зокрема вони миттєво зупиняють ножі, якщо підняти робота, і розвертають Robolinho® під час несподіваного зіткнення з перешкодою. Але все ж для захисту від зіткнень і захисту трав’янистих рослин на клумбах із площі газону потрібно прибрати всі можливі перешкоди. Дерева, квітники, водойми й живоплоти відокремлюють від галявини обмежувальним кабелем, формуючи безперервну лінію на траві. Мінімальна ширина ділянки, де може працювати Robolinho®, має бути 60 см і більше.
  У разі якщо ділянка має занадто складну конфігурацію, робот може не встигнути її підстригти так само швидко, як прямокутну або квадратну галявину аналогічної площі. Тому іноді для ділянки нестандартної форми краще вибрати модель, яка рекомендована для трохи більшої площі газону (наступне покоління техніки).
 • Електрозабезпечення ділянки. Для використання робота-газонокосарки Robolinho® потрібно буде встановити базову станцію, яку підключають низьковольтним кабелем через трансформатор до електричної мережі з напругою 220/230 В.

Читайте також: Роботи Robolinho® 500, 700 і 1200: ідеальні для відмінного догляду за вашим газоном

На базовій станції можна додатково встановити навіс від дощу.
На базовій станції можна додатково встановити навіс від дощу.

Установка площі косіння пристрою

Газонокосарками Robolinho® з маркуванням «W» можна керувати за допомогою смартфона.
Газонокосарками Robolinho® з маркуванням «W» можна керувати за допомогою смартфона.

Для того щоби використовувати Robolinho®, потрібно підготувати газон, встановити базову станцію та задати периметр косіння.

 • Закладка й облаштування газону. Якщо ви плануєте використовувати автоматичну газонокосарку, найкраще ретельно вирівняти ділянку ще на етапі закладки газону, очистивши галявину від небезпечних перешкод, каменів, палиць, бур’янів і сміття. Перед прокладанням кабелю для робота бажано правильно посіяти хорошу суміш газонного насіння зі щільним травостоєм, облаштувати крайки газону та підстригти траву звичайною газонокосаркою.
 • Підготовчі роботи. Для зручності краще намалювати схему ділянки та зазначити на малюнку лінію прокладки кабелю, яка буде обмежувати зону косіння. Цю площу важливо ретельно обчислити ще на етапі вибору робота-газонокосарки. Для установки системи потрібно буде використовувати базову станцію, обмежувальний кабель, спеціальні кілочки для фіксації базової станції та кабелю, а також з’єднувальні роз’єми.

Читайте також: Самохідні газонокосарки-роботи Robolinho® W мають опцію дистанційного керування

 • Основні налаштування для роботи на газоні задають на панелі керування роботом.
  Основні налаштування для роботи на газоні задають на панелі керування роботом.

  Монтаж базової станції. Систему для заряду робота-газонокосарки встановлюють за допомогою рівня в затіненому та, якщо є така можливість, захищеному від дощу місці в площі газону. Установку розміщують і фіксують за допомогою кілочків для базової станції так, щоб обмежувальний кабель міг утворити периметр газону без перехрещення проводів, а робот мав безперешкодний доступ для підключення до зарядного пристрою.

 • Прокладка кабелю. Обмежувальний кабель підключають до базової станції за схемою, зазначеною в інструкції, та укладають на поверхні дерну, фіксуючи кілочками. Через 3-4 тижні дріт щільно заросте травою. У разі якщо на газоні планується використовувати аератор, кабель треба закопати на глибину не більш ніж 10 см, щоби захистити його від пошкоджень. Для безпечної роботи пристрою дріт прокладають на відстані 15 або 20 см (залежно від моделі) від стін та інших перешкод. Плануючи прокладку кабелю, потрібно враховувати, що комплект дротів і кілочків для кабелю поставляється окремим набором.
Під час першого запуску пристрій має повністю обстежити периметр газону.
Під час першого запуску пристрій має повністю обстежити периметр газону.

Читайте також: Smart Garden: розумне садівництво – майбутнє догляду за садом

Вибрати й купити роботи-газонокосарки Robolinho® можна в інтернет-магазині AL-KO та в авторизованих дилерів компанії.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.