Садовий ставок власними руками: втілюємо мрію

Садовий ставок власними руками: втілюємо мрію

Завдяки новим матеріалам і технологіям самостійно спорудити садовий ставок на сьогодні не проблема. Проте все повинно бути зроблене ідеально, оскільки ремонт пошкодженої плівки або відновлення неправильно створеної водойми – річ неприємна та витратна. Ми зібрали для вас найважливішу інформацію, що враховувати при будівництві.

1. Якого типу садовий ставок ви хочете?

Для початку варто замислитися, яку ви хочете водойму – маленьку чи велику, чи буде вона з річковим потоком, а також чи плануєте ви природний, плавальний або ставок для коропів або ж в азіатському стилі? Вивчіть всі нюанси і зіставте зі своїми можливостями та побажаннями. Від цього буде залежати багато чого. Наприклад, великий ставок більш стабільний до коливань температур і таким чином легше утримує свій екологічний баланс.

За допомогою насоса можна поливати газон, викачуючи воду зі ставка.

2. Де в саду буде розміщено водойму?

Властивості ґрунту саду визначають, де можна буде виділити місце під ставок. Звичайно ж, впливає і площа ділянки. Якщо ваш сад нерівний, облаштуйте ставок у найглибшій точці ділянки, так це видаватиметься більш природнім. Враховуйте під час вибору місця співвідношення сонячного світла і тіні, через те що це важливо водяним рослинам для розвитку. При цьому занадто багато сонячного випромінювання може нагріти воду так, що це призведе до розростання водоростей. Ідеальним вважається розташування в півтіні, з добрим освітленням близько 6 годин на день.

Читайте також: Ставок за вихідні: як зробити штучне водоймище з пластикової ємності

Плануйте ставок за можливості на віддалі від зони прийому їжі, оскільки вода приваблює багатьох тварин та різних видів комах. Крім того, він повинен бути розташований на достатній відстані від електромереж та газопроводу, а також подалі від дерев, щоб коріння не пошкодило плівку. Краще, якщо дерева будуть знаходитися із східного боку ставка, щоб восени листя не заносило вітром до водойми.

На ділянці можна організувати і каскад зі ставків з дзюркотливим струмочком і фонтанчиками.

3. Коли краще починати роботи?

Готуватися до будівництва водойми варто заздалегідь, а самі роботи в принципі можна виконувати в будь-який час року. Але краще все ж навесні і влітку, через те що холодні місяці з дощем або снігом ускладнюють виконання деяких завдань.

Читайте також: Екосистема саду – в гармонії з тваринами

4. Які рослини варто висадити в ставку?

При штучно створеному ставку часто виникає небезпека, що він може втратити свою біологічну рівновагу. Як загальне правило використовуйте максимально багато різних рослин. Місцеві, дикі і відповідні місцевості екземпляри ростуть в правильно зробленій штучній водоймі дуже добре.

Обслуговувати штучну водойму легко заглибним насосом.

Вибирайте такі підводні рослини, які виділяють достатню кількість кисню, і уникайте утворення зелених водоростей. Пам’ятайте, що поверхня води має лишатися на 30 % вільною від рослин. Якщо рослинність водойми багата і різноманітна, тварини самі заселять її.

Важливі моменти для самостійного спорудження ставка

Під час установки пластикового басейну спочатку викопують яму відповідно до розміру ємності.

Якщо ви вирішили використовувати ємність для садового ставка, спочатку викопайте яму відповідно до її розміру. При цьому залиште з усіх боків трохи вільного простору. Виберіть з поверхні все каміння та коріння. Пластмасову ємність встановлюють, а вільний простір по боках заповнюють пухкою землею або чистим піском і проливають водою. Так ви уникнете пошкодження ставка під час наповнення водою.

Якщо ж ви віддаєте перевагу застосуванню плівки, позначте спочатку за допомогою шнура контури садового водоймища. Викопують яму ззовні всередину. У разі використання плівки для ставка важливо передбачити три зони глибини: 10-20 см – це зона болотної води, 40-70 см – мілководдя і від 90 до 150 см – глибоководна зона. Ухил між ними повинен бути максимум 30°.

Після установки ємності вільний простір під нею засипають піском і проливають водою.

Будьте обережні під час викопування, щоб не пошкодити наявні комунікації в землі. Крім того, за допомогою водяного рівня визначте, чи на одній площині знаходяться краї ставка. Простягніть шнур від краю до краю, щоб визначити, який потрібен розмір плівки. Перед тим як розтягувати її, очистіть поверхню землі від сторонніх предметів. Плівку розтягують по зазначеній ділянці та піднімають вертикально вгору. Краї притискають камінням.

Гравій кладуть в глибоководну зону, а циркуляцію води забезпечують за допомогою садового насоса. Наповніть одну третину басейну водою і наприкінці засадіть глибоководну зону рослинами. На етапі укладання плівки або установки ємності для ставка вам знадобиться допомога, оскільки це важкий вид робіт.

Читайте також: Садові насоси та насосні станції AL-KO: використовуйте воду раціонально

Корисні садові інструменти для садового ставка і не тільки ви знайдете в нашому інтернет-магазині.

Залишити відповідь