Трактори і райдери AL-KO: універсальні садові авто для великих ділянок

Трактори і райдери AL-KO: універсальні садові авто для великих ділянок

Ще кілька років тому райдер-газонокосарка або садовий трактор із функцією снігоприбирача вважалися в Україні дивиною. Але часи змінюються, і в останні роки популярність цієї техніки зросла. Все частіше власники середніх і великих садових ділянок роблять вибір на користь міні-авто AL-KO з функцією газонокосарки. Чим же підкуповує клієнтів настільки недешева техніка?

Обсяг продажів садових тракторів і райдерів AL-KO в Україні – близько 200 одиниць на рік. Для країни, де традиції догляду за газонами мають не настільки довгу історію, як в Західній Європі, – це чимало. Хоча головним аргументом на користь купівлі трактора-газонокосарки є, звичайно, не історія українських газонів, а площа садової ділянки.

В яких ситуаціях варто подумати про купівлю садового трактора?

Газонокосарку, як і будь-який інший товар, вибирають, виходячи з раціональних передумов. Для традиційних дачних ділянок на 5-6 соток зазвичай досить електричної або акумуляторної колісної газонокосарки. Для догляду за середніми за розміром газонами площею в 10-12 соток і більше краще підійде бензинова колісна модель. В якості додаткового пристрою – для підстригання кромок, а також трави на схилі – вибирають електричний тример або бензинову мотокосу.

Вузький маневрений райдер solo by AL-KO R 7-63.8 A solo by AL-KO дозволить отримати справжнє задоволення від косіння

Проте обробка середньої або великої ділянки колісною газонокосаркою або бензиновою мотокосою – втомлює. І навіть наявність хорошої антивібраційної системи на мотокосі або привід руху на колісній газонокосарці не вирішують ситуацію кардинально. Тому не дивно, що максимальна площа газону, яку рекомендують стригти колісною бензиновою газонокосаркою, – 1800-2500 м2. Для цього застосовують професійні пристрої з захватом 51-53 см.

Читайте також: 5 критеріїв для вибору колісної газонокосарки

Управління колісною технікою – максимально просте і інтуїтивно зрозуміле навіть для новачка

Якщо ж площа газону – 25-30 соток і більше, витрачати моторесурс колісної газонокосарки на догляд за такою ділянкою недоцільно. Пристрій буде працювати на межі можливостей, а оператор не отримає від стрижки трави ніякого задоволення. Правильніше буде в подібній ситуації використовувати садовий райдер із шириною захвату 62 см, як у моделі solo by AL-KO R 7-63.8 A, або навіть трактор-газонокосарку шириною до 125 см, як у solo by AL-KO T 23-125.6 HD V2.

Погодьтеся, на ділянці в 30, 50 або навіть 100 соток зробити ідеальний газон простіше, використовуючи пристрій із травозбірником на 200-300 л і звуковою індикацією його наповнення, а не газонокосарку з мішком для трави на 60-70 л. При цьому стригти газон за допомогою трактора можна буде, сидячи в зручному кріслі, а не тримаючи у руках мотокосу або керуючи доволі важкою косаркою.

Читайте також: Бензин або електрика: 4 види косильної техніки для різних ділянок

Чим відрізняється садовий трактор від райдера?

Як і у випадку з газонокосарками, модель міні-автомобіля для підстригання трави теж вибирають залежно від площі ділянки і передбачуваного обсягу робіт.

  • Райдер – це компактний варіант трактора-газонокосарки з шириною захвату 62 см і двигуном на 4-4,2 кВт. Такий пристрій розрахований на догляд за ділянками площею в 25-30 соток і відрізняється високою маневреністю. Загальна ширина райдера не перевищує 80 см, що дозволяє йому проїхати не тільки через гаражні ворота, але і через хвіртку або двері госпблока. Такі параметри обмежують набір навісного обладнання, яке можна встановити на райдер, але дозволяють працювати на ділянках зі складним рельєфом, де потрібно використовувати всю повноту передніх передач, швидкість до 4-6 км/год. і задній хід.
  • Садовий трактор розрахований на ділянки площею від 50-60 соток до 1 гектара. Ширина захвату тут – від 93 до 125 см, потужність – від 6,3 до 14,4 кВт, а максимальна швидкість – 10-11 км/год. Трактори-газонокосарки AL-KO зручні для підстригання не тільки партерних і спортивних газонів, але і високої та жорсткої трави. Система регулювання висоти зрізу тут має 7 положень в діапазоні від 30 до 90 см. Пристрої дозволяють встановлювати велику різноманітність навісного обладнання, досить комфортні і прості в управлінні.
Завдяки задньому ходу і телескопічній рукоятці звільнити травозбірник трактора AL-KO T 15-93.9 HD-A Black Edition можна, не встаючи з крісла водія

Проектують садові трактори і райдери AL-KO – австрійські та німецькі інженери. Техніку виробляють на заводі в місті Обдах, в Австрії.

Можливості садових тракторів

Основне призначення садових тракторів і райдерів AL-KO, звичайно ж, підстригання трави. Головні функції – косіння і збір. Об’ємний травозбірник можна спустошувати за допомогою телескопічної ручки, а іноді – за допомогою пневматичної пружини під електронним управлінням.

Радіус повороту райдерів AL-KO – 93 см. У садових тракторів цей показник – 180-190 см

Як і у випадку з газонокосарками, в окремих моделях можливі мульчування і бічний викид трави. При цьому широкі колеса тракторів із глибокими протекторами дають відмінне зчеплення з поверхнею і не пошкоджують газон. А для зручного транспортування техніки можна докупити рампи різної довжини, які до того ж підійдуть для човна або квадроцикла.

Читайте також: Стрижка, полив і мульчування: 3 головні операції з догляду за газоном

Чималий інтерес у шанувальників садових тракторів AL-KO викликає додаткова функціональність. Їх можна оснастити такими пристроями:

Зимовий комплект перетворює садовий трактор на повноцінний снігоприбирач
  • зчіпним пристроєм, щоб опціонально використовувати зручний причіп;
  • світлодіодними фарами, які дозволять працювати під час туману або навіть у темний час доби;
  • садовим катком, який заповнюють водою або піском. Він стане в пригоді для оброблення ґрунту під час закладання нових газонів;
  • снігоприбиральним щитом і ланцюгом проти ковзання, які знадобляться для очищення садових доріжок і паркувального майданчика після зимових снігопадів.

Установка і заміна навісного обладнання виконується максимально просто і займає всього кілька хвилин. Замовити і купити садові трактори і райдери AL-KO можна в нашому онлайн-магазині.

Олексій Васильченко

Блогер і журналіст, експерт у сфері садової техніки, будівельних технологій та приватного домогосподарства.