Живопліт в саду: завжди в гарній формі завдяки кущорізам AL-KO

Живопліт в саду: завжди в гарній формі завдяки кущорізам AL-KO

Живоплоти служать в якості окраси та візуального захисту ділянки. Ви можете вибрати для їхнього створення будь-які рослини, проте, щоб отримати здорову, густу та красиву зелену огорожу, їй потрібен правильний догляд. Передусім – це грамотна регулярна обрізка.

Живопліт може бути із вічнозелених або літньозелених рослин, із хвойних чи листяних дерев, із рослин, які швидко або повільно ростуть. Деякі з них отруйні, мають колючки або шипи, інші пишуть розкішними квітами та дарують аромат. Підтримувати зелену огорожу в гарному стані допоможуть прості рекомендації від компанії AL-KO, як організувати обрізку.

Правильний час для обрізки

Ретельно обирайте час для обрізання живоплоту. Не виконуйте роботи в період, коли гніздяться птахи, також потурбуйтеся, щоб не злякати та не поранити маленьких тварин, що можуть ховатися у гілках рослин. Окрім того, пам’ятайте, що не бажано використовувати інструменти, які створюють сильний шум, у неділю та святкові дні, а також у робочі дні вночі.

Якісний інструмент забезпечує легкість і швидкість виконання обрізки

Що стосується погодних умов, то ідеальними є сухі весняні дні з м’якими температурами. Спека висушує свіжозрізані пагони, а у вологу пору та при морозі гілки швидше роздавлюються, аніж чисто зрізуються, що перешкоджає загоєнню зрізів. Краще обрізати живопліт зранку та ввечері.

Увага на інструмент

Для обрізання живоплоту без вихлопів, зайвого шуму і без дротів варто зупинитись на акумуляторних садових ножицях AL-KO HT 4055. Легкі, зручні садові ножиці з серії AL-KO EnergyFlex забезпечують оптимальний розріз за допомогою добре заточених ножів. Ними приємно працювати, через те що вони мають продуману ергономіку і зручну гумову ручку.

Читайте також: Компост у саду: як зі скошеного газону і опалого листя отримати корисне добриво

Схожі переваги у електричних садових ножиць AL-KO HT 440 Basic Cut. Інструмент гарантує зручність і безпеку роботи в будь-якій позиції завдяки своїй ергономічній ручці.

Якщо вам потрібно обробити велику ділянку без прямого доступу електроенергії, варто звернути увагу на бензинові садові ножиці solo by AL-KO 163-70. Вони вражають ножами зі спеціальної загартованої сталі та вбудованим захистом від ударів. А антивібраційна система дозволяє не втомлюватись навіть після багатьох часів роботи.

Міцне взуття під час обрізання живоплоту захистить вас від можливих пошкоджень

Правильний одяг

Деякі види живоплоту, наприклад із туї, отруйні і можуть викликати алергічну реакцію при контакті зі шкірою. А шипи, гострі гілки та обрізки, які розлітаються довкола, можуть нанести пошкодження. Щоб цього уникнути, використовуйте під час роботи відповідний одяг. Рекомендовано надівати міцне взуття, одяг із довгими рукавами, а також захисні окуляри і рукавиці.

Вибір форми живоплоту

Густі живоплоти гарної форми – це втіха для очей, але, щоб досягти такого результату, потрібна майстерність. Натягнута нитка допоможе вам при дотриманні висоти, напрямку і форми. Спершу зріжте менше і, якщо необхідно, підрівняйте. Живоплоти в основному обрізають у формі трапеції: знизу ширше, ніж вгорі. Внаслідок цього нижні гілки отримують достатньо світла, і живопліт всюди залишається красиво густий.

Під час роботи з гучним бензиновим інструментом необхідно надягати навушники

Важливо знати

Звичайно, густий і широкий живопліт захищає власника ділянки від надокучливих поглядів. Проте, за статистичними даними, будинки з пишною зеленою огорожею найчастіше піддаються крадіжкам, через те що добре приховують і можливих злодіїв. Тому закладати живопліт краще на достатній відстані від будинку, щоб створити максимально можливий відкритий простір.

Читайте також: Мульчування рослин: використовуємо садові аксесуари AL-KO для прикрашування грядок і клумб

Крім того, рекомендовано перед поїздкою іще раз підстригти огорожу, щоб це створювало враження вашої присутності. А ще так потенційні зловмисники легко потраплять під погляди перехожих і сусідів.

Більше інформації про продукти ви знайдете в інтернет-магазині AL-KO.

Залишити відповідь